Profesyonel Cilt Bakımını Evde Yapmayı Mümkün Kılan Jeuvenile Cilt Bakım Ürünleri ve Jeuvenile Kullanıcı Yorumları

0PAYLAŞIM

Son zamanlarda en merak edilen ve hemen hemen bütün influencerlarda gördüğümüz Jeuvenile cilt bakım ürünlerini sizin için inceledik. İşte Jeuvenile kozmetik ürünleri hakkında bilmeniz gereken her şey…

Hepimizin bildiği gibi piyasada birçok kozmetik ürün bulunmakta. Bunlar arasından kendinize uygun olanı seçmek gerçekten çok zor.

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz markalardan biri olan Jeuvenile, sıra dışı ürünleriyle tüm dikkatleri üzerine topluyor. Danla Biliç, Buse Terim, Özge Ulusoy, Helin Avşar, Pelin Karahan ve daha birçok ünlü ve influencer’ında favorisi olan bu marka, ülkemizde oldukça popüler olmaya başladı. Peki Jeuvenile nedir? Jeuvenile ürünleri nasıl seçilir? Jeuvenile ürünleri nereden alınır ve nasıl kullanılır? Jeuvenile kullanıcı yorumları nasıldır? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Jeuvenile hakkında bilmeniz gereken her şey burada. İşte bu markayla henüz tanışmayanlar için detaylı Jeuvenile rehberiniz…

Jeuvenile markası nedir? Türkiye’de nereden alınır?

Jeuvenile, Türkiye’de son zamanların en popüler cilt bakım markalarından biri. “Beauty in 3 Steps” 3 Adımda Güzellik mottosu ile piyasaya çıkmış, profesyonel cilt bakımını herkes için evde yapılabilir kılmayı hedefleyen bir marka. Marka hedefe yönelik ürünler üretiyor ve fiyatlarını Türkiye’de özellikle Avrupa fiyatlarına göre daha ulaşılabilir kılıyor. Yaptığımız araştırmada Jeuvenile Cilt Bakım Setleri Avrupa Amazon (İngiltere, Fransa, İtalya) fiyatları 69 Dolar ile 89 Dolar arasında değişmekte. 

Yine Avrupa’da bir kozmetik zinciri olan Boots’da aynı fiyat aralığında satıldığını gördük. Cilt bakım setleri fiyatları Türkiye’de dolar kuru düşünüldüğünde nerdeyse 3’te 1 fiyatına satılıyor.

Öğrendiğimiz kadarıyla 2019 yılında markayı Türk bir yatırımcı satın almış ve üretimi Türkiye’ye taşımıştır.

Yine Türkiye pazarına 2019 ortasında girmiş bir marka. Başarılı da bir hareket olmuş bence. Yaptığımız araştırmaya göre ithal kozmetik ürünlere gelen vergi oranı %100’e yakın. Fiyatların bu kadar uygun olmasının sebebi ham maddeleri Fransa’dan ithal ederek üretimi burada gerçekleştirmeleri diyebiliriz. Formül ve kalite olarak aynı içeriğe sahip ürünler yerli üretimle Türkiye’de çok daha uygun fiyata satılıyor. En azından diğer ithal markalar gibi 1 adet ürün yüzlerce lira değil. Bu da markayı daha ulaşılabilir yapıyor. Uzun vadede adını çok daha sık duyacağız bu markanın.

Anlayacağınız son zamanların fiyat performans oranı en yüksek ürünleri, Jeuvenile imzasını taşıyor.

Jeuvenile Türkiye’de hem online hem de perakende olarak kolay ulaşılabilen bir marka.

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü yüzünden perakende alışverişi tercih etmeyen kişiler online olarak www.jeuvenile.com websitesinden kolayca satın alınabilir. Ayrıca Trendyol, Amazon, Modanisa, Gratis web sitelerinden de satın alabilirsiniz.

Perakende olarak yine kendi mağazalarından, Gratis Beauty mağazalarından ve çeşitli dermokozmetik eczanelerden alınabiliyor. İleride perakende olarak daha fazla yerden ulaşabilir miyiz bilinmez ancak markanın sitesinde verdiği bilgiye göre müşteri memnuniyetini yüksek tutmak için ve fiyatların perakendede yükselmesini önlemek için online satışı tercih ediyorlar. İlerleyen zamanlarda ne değişir hep birlikte göreceğiz. Ancak internet satışının geçen seneye göre %50 arttığı düşünülürse çok da yanlış bir politika olduğu söylenemez.

Jeuvenile kozmetik ürünleri nelerdir?

Jeuvenile bünyesinde birçok farklı kategoride ürün bulunuyor. Cilt bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri ve saç bakım ürünleri olarak 3 kategoride satış yaptığını görüyoruz. Bu yazımızda cilt bakım ürünlerini inceleyeceğiz. Bunlar kendi aralarında şu şekilde kategorize ediliyor:

  • Temizleyiciler (Cleansers)

  • Tonikler (Toners)

  • Nemlendiriciler (Moisturizers)

  • Güneş Bakım Ürünleri (Sunscreen)

  • Peelingler (Peelings)

  • Anti-Age Ürünler

  • Göz Çevresi Bakım Ürünleri

  • Cilt Bakım Serumları

Jeuvenile markası her cilt tipine farklı ürünler sunuyor. Yukarıda belirttiğimiz cilt bakım ürünleri kuru cilt tipleri – normal cilt tipleri – karma cilt tipleri ve yağlı cilt tipleri olmak üzere farklı ürünlerden oluşuyor. Ayrıca marka her cilt problemi için farklı bir ürün öneriyor.

Jeuvenile cilt bakım ürünlerini incelediğimizde markanın ürünleri klinik çalışmalarla desteklediğini görüyoruz. Örnek verecek olursak, leke problemi yaşayan kişiler markanın leke karşıtı cilt bakım setinden 2 adet bitirdiğinde içerisindeki aktifler sayesinde melanin miktarını minimum %70 oranında azalttığı klinik çalışmalarla ispatlanmış. Bu da lekelerde ciddi bir azalma demek oluyor. Bunun gibi diğer cilt bakım ürünlerinin hepsinde sonuçlar klinik çalışmalarla kanıtlanmış. Bu da markayı aslında piyasadaki diğer markalardan ayırıyor.

Jeuvenile markasının ürünlerinden bahsettikten sonra sizler için kullanıcı yorumlarını da inceledik. Yaptığımız incelemeler sonucunda ürünlerden çok memnun kalanlar da mevcut, bazı memnun kalmayanlar da.

Markanın Trendyol'da satış yaptığından bahsetmiştik. Buradaki yorumları incelediğimizde satın alan kişilerde memnuniyet oranı oldukça yüksek. Birkaç tane olumsuz yoruma rastladık elbette ancak bunlar da minimum kullanım miktarını tamamlamayan kişilerdi. 

Marka tarafından ürün açıklamalarında her bir üründen minimum 2 adet kullanılması gerektiği ve klinik çalışmaların bu kullanım miktarına dayandığı belirtilmiş. Bu kullanım miktarında kullanıp memnun kalmayan bir kişinin yorumuna rastlamadık. Ancak her ne kadar minimum miktarı kullanmasalar da birkaç adet olumsuz yoruma rastladık. Bu noktada da ortalamaya bakacak olursak %90 - %95 oranında bir memnuniyet mevcut yapılan yorumlarda. Bunun da azımsanacak bir oran olduğunu düşünmüyoruz.

Jeuvenile markasının ürünlerini incelemek isteyenler, markanın web sitesini inceleyebilir: http://www.jeuvenile.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir