Görüş Bildir

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde yol kapatıp kimlik kontrolü yapan göstericilere polis müdahale etti.

Atılan gazdan ve molotoflardan kadın ve çocukların etkilenmesi üzerine polis yaptığı anonsta göstericilere ilginç bir biçimde seslendi.

Cizre'de Nusaybin Caddesi ile Otogar Mevkii'nde yüzleri kapalı bir grup lastik yakıp yol kapatarak, geçen araçları durdurup içindekilere kimlik kontrolü yaptı. Bölgeye müdahaleye gelen polis ekiplerine, ses bombası, molotof ve havai fişeklerle saldıran gruba, polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.

Müdahaleyle birlikte Sur Mahallesi'nin ara sokaklarına kaçan göstericiler, burada polise molotof atmayı sürdürdü. Yaşanan olay sırasında atılan gazdan etkilenen esnaf ve mahalle sakinleri zor anlar yaşadı. Esnafların bir kısmı işyerlerini kapatmak zorunda kaldı.

Göstericilerin molotof atmasını sürdürmesi üzerine polis uyarı anonsları yaptı. Kadın ve çocukların bulunduğu belirtilen anonsta, ' Kadınlar geçiyor yapmayın, çocuklara zarar gelmesin. Eylem yapıyorsanız adam gibi yapın. Eylemlerinizi yasal çerçevede yapın, Vatandaşlara zarar gelmesin' denildi. Göstericiler ile polis arasında ara sokaklardaki olaylar bir süre devam etti.

  • ensonhaber.com
Kaynak: http://www.ensonhaber.com/polisten-si...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Bunu insana söylersen anlar ama teröriste söylersen anlamaz ki ...