Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Peygamberliğini İlan Etmiş ve Kitleleri de Peşinden Sürüklemiş 14 İlginç Kişilik

9PAYLAŞIM

Tarih "Ben peygamberim" diyen insanlarla dolu.

1. Laszlo Toth

Aslında Macar bir Jeolog olan Toth, "Ben İsa'yım, ölümden geri döndüm" diye haykırarak Vatikan Müzesi'ndeki Pieta heykeline saldırmasıyla ünlenmişti. 71 yılında Roma'ya gelip (İtalyanca bilmiyordu) yeni İsa olduğunu iddia etti. Dönemin Papa'sına mektuplar yazdı fakat dikkate alınmadı.

2. David Icke

Eski bir futbolcu olan Icke, aynı zamanda çağımızın en büyük komplo teorisyenlerinden biri. 1990 yılında gittiği bir psikolog ona dünyaya özel bir amaç uğruna gönderildiğini söylemiş, 1 yıl sonra verdiği bir konferansta da "Ben Tanrı'nın Oğluyum" demiştir. 

Sonradan yaptığı açıklamalarda bu ifadesinin yanlış anlaşıldığını, aslında öyle bir amacı olmadığını da söylemiştir.

3. Yahweh ben Yahweh

Asıl adı Hulon Mitchell Jr. olan Yahweh, Tanrı'nın ve peygamberin siyah olduğunu savunan, siyahların üstünlüğünü savunan bir kişilikti. Kendini Tanrı'nın Oğlu ilan etmiştir. 2007'de prostat kanserinden hayatını kaybetmiştir.

4. Claude Vorilhon

Raël olarak bilinen Vorilhon, UFO dini olarak bilinen bir dinin önderi. 1973'te Yahweh olduğunu iddia etmiştir.

5. Haile Selassie

1930-1974 yılları arası Etiyopya kralı olan Selassie, Tanrı'nın dünya üzerindeki temsili olarak görülmüş ve Rastafaryan hareketi arasında çeşitli inananlar kazanmıştır.

6. Ann Lee

Tarihsel bir kişilik olan Ann Lee, Shakers olarak bilinen tarikatın kurucusu. Tanrı'dan mesajlar aldığını iddia etmiş ve bu yönde çalışmalar yapmıştır. Öğretileri arasında kendinden geçerek dans etmek gibi alışılagelmedik eylemler bulunur.

7. Rashad Khalifa

ABD'li bir biyokimyacı olan Khalifa, Cebrail'in ona peygamber olduğunu bildirdiğini iddia etmiş ve birkaç mürit kazanmıştır. 1990'da, Tucson'daki bir camide sırtından bıçaklanarak öldürülmüştür.

8. Rhuyo Okawa

Happy Science (Mutlu Bilim) tarikatının kurucusu. Daha çok bir dine benzeyen bu tarikatta 2000'den fazla kitap yayınlamış, öğretilerini anlatan 7 film çekilmiştir.

9. Father Divine

Afrikalı dini lider. İsmi Kutsal Peder anlamına gelir. Hayatının büyük bir bölümünde mesih olarak görülmüştür.

10. Apollo Quiboloy

"Her İsmin Üzerinde Olan, İsa'nın Krallığı" adlı dini tarikatın kurucusu. Tanrı'nın oğlu olduğunu iddia eder

11. David Shayler

Eski bir MI5 ajanı olan Shayler, bir röportajında "Ben mesihim ve sonsuz yaşama dair her şeyi biliyorum" demiştir.

12. Inri Cristo

Brezilyalı Cristo, hayatının genç yaşlarından itibaren Hz. İsa'nın reenkarnasyonu olduğunu iddia etmiş ve popüler bir kimlik kazanmıştır.

13. Juhayman al-Otaybi

Suudi Arabistanlı dini aktivist. Suudi Arabistan monarşisini protesto etmek için Mescid-i Haram baskınına öncülük etmiştir. İslam'a yeni bir doktrin kazandırmaya çalışmış ve 100'den fazla mürit elde etmiştir.

14. Marina Tsvigun

O da İsa reenkarnasyonu olduğunu iddia edenlerden... YUSMALOS adlı dini tarikatın kurucusu. SSCB'nin yıkılmasından sonra 80 binden fazla kişiyi peşine takmış ve Ortodoks Kilisesi'ne ciddi eleştiriler getirmiştir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
moto-moto

#3 Yaw ne he

umurbey

#13 Kabe'ye onlarca silah yerleştirmiş ve oradaki insanları esir almıştır...

ibrahim-ozkan

Hasan Mezarcı ?

optsyn

Listede biri daha olmalı ama onun adını şimdi vermeyeceğim. Siz tahmin edin :)

tut-ski-yan-cek

Belki gerçeklerdi nerden bilşyoz aq

Görüş Bildir