Paralel Yapının Vatandaş Uygulamalarına İlişkin 6 Örnek

 > -
Abone ol

Malum ülkemizin başı tamamen "iyi niyetten" türeyen bir paralel yapı ile belada. Ülkede ne kadar musibet varsa altından bu musibet yapı çıkıyor. Ama aklınıza ne gelirse. Yani adamlar hükümetimizin acayip derecede iyi niyetini kullanarak yıllar içerisinde ülkenin her köşesini sarmışlar, bizim saf, iyi niyetli, melek hükümetimiz ise bunu hiç görememiş ve "buna kargalar bile güler" diyerek iyi niyetini kusmuştur. 

Ama bir bakıma da iyi oldu bu paralel yapı. Banka kartı reklamı gibi; Duble yol, köprü, havaalanı, nükleer santral, saray için hükümet, geri kalan her şey için Paralel yapı. Aklına ne gelirse "paralel yapı" diyebilirsin. Hatta üniversitede yıllardır Termodinamik II dersini veremiyor musun? Hoca paralel yapının üyesi de, hem sen sınıfını geç hem de seni süründüren hocan bir sabah ansızın Fuat Avni'nin bir gün öncesinden öngöreceği şekilde evinden alınsın. 

Daha önce hiçbir hükümetin aklına gelmemiş olmasına şaşırıyoruz. Bu kadar kullanışlı, bu kadar geniş yelpazede işe yarayan bir oluşum nasıl ıskalanabilir? Bundan dolayı paralel yapı fikrinde emeği geçen herkesi kutluyor, derdi, sıkıntısı olanlar için alternatif paralel yapı kullanımlarını hizmetinize sunuyorum. Bu fırsattan sadece hükümetin ve siyasilerin yararlanması büyük haksızlık, vatandaşların da bu işin ekmeğini yemesi en büyük arzumuz. Umarım dertlilere deva, hastalara şifa oluruz.

1. Diyelim ki HGS'niz bitti ve köprüden kaçak geçtiniz, gelen cezaya aşağıdaki dilekçe ile birlikte itiraz edin.

Dilekçe örneği için tıklayınız.

2. Diyelim ki çevre ve emlak vergisini yıllardır ödemiyorsunuz ve kol gibi ceza geldi, aşağıdaki dilekçe ile birlikte belediyeye itiraz edin.

Dilekçe örneği için tıklayınız.

3. Diyelim ki okulu bitirdiniz ve aldığınız kredilerin geri ödemesi geldi ancak yıllardır yapmadınız ve dağ gibi birikti, aşağıdaki dilekçe ile birlikte ÖSYM'ye itiraz edin.

Dilekçe örneği için tıklayınız.

4. Diyelim ki kaçak elektirik kullanırken yakalandınız ve cezayı yediniz, enişelenmeyin aşağıdaki dilekçe ile birlikte ilinizdeki dağıtım şirketine başvurun (örnek bedaş için verilmiştir).

Dilekçe örneği için tıklayınız.

5. Diyelim ki prim borcunuz birikti ve ödeyecek durumunuz da yok, panik yapmayın aşağıdaki dilekçe ile birlikte SGK'ya başvurun.

Dilekçe örneği için tıklayınız.

6. Diyelim ki birikmiş vergi borcunuz var, rahat olun vergi dairesine yazacağınız aşağıdaki dilekçe kafi olacaktır.

Dilekçe örneği için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
turkulivestream

ashahshaha yhaa <3

zoomine

veri nays #oturbeş

delidirneyapsayeridir

yurt kur borcu için ÖSYM'ye başvurmayaydın iiydi :D güzel olmuş:)

1sosyolog

Fazlasıyla işe yarar olmuş ellerine sağlık :)

Gizli Kullanıcı

10 üzerinden 20 olmuş , böyle olmuş çokta iyi güzel olmuş :D

Görüş Bildir