Görüş Bildir
Haberler
Panik Düğmesi Uygulaması Sizi Kurtaracak!

Panik Düğmesi Uygulaması Sizi Kurtaracak!

Onedio Medya
28.06.2014 - 12:34 Son Güncelleme: 28.06.2014 - 14:15

Bu ilginç uygulama, cebinizin güç düğmesine bambaşka bir anlam katıyor!

Yeni geliştirilen bir ' panik düğmesi ' uygulaması, kimseye fark ettirmeden önceden belirlediğiniz kişilere acil durum mesajı göndermenize izin veriyor. Uygulama, kendini sıkça güvenliksiz durumlarda bulan gazeteci ve insan hakları eylemcileri için geliştirilmiş.

Uygulama, kullanıcılara kendini fark ettirmeyen gizli bir arayüz ile çalışıyor. Uygulamanın amacı acil mesajları kimseyi 'uyandırmadan' göndermeniz olduğundan, bu önem taşıyor. Telefonunuzun ele geçmesi halinde onu inceleyenler, herhangi bir acil durum mesajı gönderdiğinizi fark edemiyorlar.

Acil durum mesajı, önceden belirlediğiniz üç kişiye gönderiliyor. Mesajı göndermek için iki yolunuz var : Güç düğmesine beş saniye içinde beş kez basmak veya uygulama içindeki sahte hesap makinesinin rakamlarına rastgele, sürekli olarak basmak. Amnesty International yetkilisi Tanya O'Carroll, hesap makinesinin tanıdık bir arayüze sahip olduğunu ve akıllı telefonlardan çok fazla anlamayanların da onu kullanabileceğini söylüyor.

Uygulamanın beta sürümü, şu an herkes tarafından kullanılabiliyor. Projenin ilerleme durumuna bu sayfadan göz atabilirsiniz.

chiponline

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/panik-du...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0