Öz Abileri Tarafından Tecavüze Uğrayan ve "Oyun" Denilerek Yıllarca Buna Maruz Kalan Saadet Çetin'in Karartılan Hayatı

12bPAYLAŞIM

Buna insan nasıl dayanır?

Bu ülkede çocukluğu çalınan, hayatı kabusa çevirilen birçok insan var. Ya küçücük yaşlarda evlendirilip hemen büyümeleri isteniyor ya da ölene kadar unutamayacakları cinsel istismara maruz kalıyorlar.

Saadet Çetin de küçücük yaşta hayatı karartılan bir kadın. Onun hayat hikayesini dinleyince gözyaşlarımı tutamadım ve sizin de Saadet'in yaşam öyküsünü dinlemenizi istedim.

1971 yılında Karaman'da 5. çocuk olarak dünyaya gelmiş. Annesinin cahil, başka insanlar için yaşayan ve kendisini sürekli yok sayan biri olduğunu, babasının da gaddar biri olduğunu anlatıyor.

Saadet, yaşından büyük gösteren bir çocukmuş. İlkokula kadar okuma şansı yakalamış fakat babası onun bu hakkını daha sonra elinden almış. İşte böyle bir ailede yaşamını sürdürmeye çalışmış.

9 yaşındayken bir ramazan bayramı günü her çocuğun yaptığı gibi arkadaşlarıyla şeker toplamış, oyunlar oynamış. Anne ve babasının evde olmadığı sırada 23 yaşındaki en büyük abisi eve çağırmış.

Saadet de abisinin yanına gitmiş. Gittiğinde abisi onu mutfağa götürmüş ve çikolata vermiş. Daha sonra da ne olduğunu anlayamadan abisi tecavüz etmiş. Bunu yazmak çok güç ama evet, öz abisi tarafından...

Kendisine ne yapıldığını anlayamayan Saadet'i daha sonra abisi öldürmekle tehdit etmiş ve gitmiş. Kendi bedenindeki hasarı düşünmek yerine çok sevdiği mavi puantiyeli elbisesine kan bulaştığı için banyoya yıkamaya gitmiş. 😔

Olaydan sonra anne ve babasını dışarıda gizli bir yerde beklemiş. Tam geldikleri sırada annesini tutmuş ve olan her şeyi anlatmış. Fakat annesi kimsenin duymaması için saklamak istemiş, "Sus, bir daha olmaz" demiş.

Saadet, annesine abisinin kendisine ne yaptığını sorduğunda "Sana bir şey yapmadı" yanıtını almış.

9 yaşından 18 yaşına kadar buna maruz kalmış. "Bana eşiymişim gibi davranıyordu" diyor Saadet. Yaşadıklarından dolayı erkek çocuklarından da hep nefret etmiş.

Her ne kadar o günleri unutmak için profesyonel destek alsa da her anını aklına kazımış.

Rezil oluruz denilerek hiçbir şekilde de müdahale edilmemiş, hep göz yumulmuş. O da çareyi kendini korumakta bulmuş. Abisini dövebilmek için sürekli yemek yiyip kas yapmaya çalışıyormuş. Büyüdükçe kaçmayı ve ona itiraz etmeyi öğrenmiş.

Onu 18 yaşındayken kendinden uzaklaştırmayı başarmış ama ne yazık ki kendisinden 1 yaş büyük öz abisi de tecavüz etmiş. Bu abisi de herkese söylemekle tehdit etmiş.

13 yaşına kadar bu durumun oyun olduğunu zanneden Saadet, senelerce bulaşık teliyle kendini temizlemiş.

Daha sonra hayatının ikinci dönemi başlamış ve evlilik yapmış fakat "abin sana böyle mi yapıyordu" diyerek eşi de yıllarca tecavüz etmiş. O evden kurtulması da çare olmamış anlayacağınız.

Eşine yapmaması için yalvarsa da dinlememiş. Bu tecavüzler nedeniyle 2 kız çocuk dünyaya getirmiş. Onlardan da sevgisini hiçbir zaman esirgememiş. 17 yıl evli kaldıktan sonra eşinden boşanmış.

9 kere de hayatına son vermek istemiş fakat yapamamış. Tüm bunların üzerine de kanserle mücadele etmiş. Şimdi kızlarıyla birlikte hayata tutunuyor.

Saadet Çetin'in hayatını daha detaylı buradan dinleyebilirsiniz;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozgur-sarihan

bu alkışlayanların, gülenlerin ve kalp yapanların hepsinin amk... karakter yoksunu şerefsizler...

gunesliler

işte o saydıkların var ya, o upside down thımb işareti hareketli ya,, işta o hareket şekliyle onlara girsin..!

esra-koprulu2

öz abinin nasıl oluyorda küçüçük kardeşine nefsi uyanabılıyor anne nasıl göz yumuyor allah kahretsın

deen-tharkuho

Ensest dünyanın en iğrenç olayı ve ne yazık ki giderek yaygınlaşıyor hayır anlamıyorum bir insan kendi kanından öz kardeşine veya kızına nasıl cinsel ilgi duyabilir ? Allah belanızı versin

evren-kahyaogullari

şimdi bunları görseniz kesin dindar milliyetçi eşleri kapalı felan tiplerdir.

emsefff

Kim bilir yolda yanımızdan geçen onca adam kılığına bürünmüş şerefsiz kaç kadına, kaç çocuğa taciz ediyordur. Veya dışarıdan çok güçlü görünen kadınların kim bilir kaçı böyle istismara maruz kalmıştır. Ama ne yazık ki kimsenin alnında ne bok oldukları yada ne acılar yaşadığı yazmıyor. Geçmişten gelen bastırılmış duyguları şu günde bile yok edemedik hala kırıntıları var hayatımızda. Geçmişten bir beklentim yok artık. Tek dileğim geçmişin ahlakından, bastırılmış hislerinden ve elalem ne der düşüncesinden tamamen kendini soyutlamış parlak bir gelecek çocukların olur. Çekirdekten, kundaktakine tüm çocukların geleceği çok çok parlak olur inşallah..

Görüş Bildir