Oyuncu Olsan Hangi Türk Dizisinde Rol Alırdın?

2bPAYLAŞIM

Senin kadrosunda başrol oynamanı hak ettiğin diziyi söylüyoruz.

1. O zaman başlayalım. Dizilerle aran nasıl?

Genellikle yerli dizi izlerim.
Genellikle yabancı dizi izlerim.
Dizilerle pek aram yok.

2. Herhangi bir müzik aleti çalabiliyor musun?

3. Televizyonda 10 numaralı kanalı açacaksın. Kumandada hangi tuşlara basarsın?

Önce 9'a basarım sonra bir kanal ileri giderim.
Önce iki kere 1'e basarım. 11'den bir kanal geri gelirim.
Ben düz insanım. Önce 1'e sonra 0'a basarım.

4. Son zamanlarda seni en çok düşündüren şeyin konusu ne?

Maddiyatla ilgili
Ailem ve arkadaşlarımla ilgili
Aşkla ilgili
İşle ilgili
Okulla ilgili
Kafam rahat

5. Çok saygı duyduğun bir büyüğün ortamda çok kötü bir espri yaptı veya dünyanın en komik olmayan fıkrasını anlattı. Tepkin genelde ne olur?

Yalandan da olsa gülerim.
Ortamda daha fazla rezil olmasına izin vermem. Hemen konuyu değiştiririm.
Hafif somurtarak hem tepkimi göstermiş hem de ona saygısızlık yapmamış olurum.
Ne kadar saygı duyarsam duyayım komik olmadığını belirtirim.

6. Son soruya geldik. Sence Türk dizilerinin en kötü yanı hangisi?

Bölümlerin fazla uzun olması
Sürekli aynı konuların kullanılması
Konuların çok ağır ilerlemesi
Oyunculukların kötü olması
Senaryodaki bariz mantık hataları

İçerde!

Verdiğin yanıtlara göre bir dizide oynasan bu sezonun flaş dizisi İçerde olurdu. Senin için önemli şeylerden biri de aksiyon. Bitmeyen bir enerjin var. Bazen bu durum başına ufak belalar açsa da içindeki asla yaşlanmayan çocuk seni her zaman yaramazlıklara itebiliyor ve bundan keyif alıyorsun. Bu yüzden bir dizinin jeneriğinde adın yazsa bu İçerde olurdu.

Diriliş Ertuğrul!

Verdiğin yanıtlara göre bir dizide oynasan bu TRT'nin sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul olurdu. Dönem dizilerini, eskiye dair yapılan her şeyi seviyorsun. O dönemin dekorlarının, kıyafetlerinin çok yoğun emek gerektirdiğini bildiğin için bu tip yapımlara günümüzü anlatan işlerden çok daha fazla saygı duyuyorsun. Oyuncu olsan da aynısını düşünür ve Diriliş'in kadrosunda yer alırdın.

Poyraz Karayel!

Verdiğin yanıtlara göre bir dizide oynasan bu Poyraz Karayel olurdu. Öncelikle dobra, lafını esirgemeyen bir yapıdasın. Sevincini de hüznünü de başkaları gibi saklayarak değil dürüstçe ifade ediyorsun. İnsanların yapmacık yüzleri seni en çok sinirlendiren şeylerin başında geliyor. Kendine has bir kişiliğin var ve bu kişiliğin ekranların en kendine has yapımlarından Poyraz Karayel ile birebir uyuşuyor.

Yüksek Sosyete!

Verdiğin yanıtlara göre sen Yüksek Sosyete'de yer almalısın. Çünkü seni sen yapan içtenlik. Ağır dramlar, birbirinin kopyası şeyler seni bayıyor. Zaten gerçek hayat içimizi yeterince karartıyor. Bir de kafa dağıtmak için izlediğimiz yapımlar buna tuz biber olsun istemiyorsun. Daha renkli dünyaları görmek seni keyiflendiriyor. Bu yüzden oyuncu olsan Yüksek Sosyete'yi seçerdin.

Anne!

Verdiğin yanıtlara göre oyuncu olsan yer alacağın proje Anne olurdu. İnsanların çıkar ilişkileri, küçük hesapları oldum olası hoşuna gitmeyen şeyler. İnsanlık olarak bir şeyi unuttuğumuzu düşünüyorsun; merhamet. Bu yüzden yer alacağın projenin de daha insani şeyleri anlatması gerekiyor. Oyuncu olsan yer alacağın proje bu sezonun iddialı yapımı Anne olurdu.

Kiralık Aşk!

Verdiğin yanıtlara göre oyuncu olsan yer alacağın proje Kiralık Aşk olurdu. Çok iyi biliyorsun ki para pul, şan şöhret bir yere kadar. Bir kişinin bunlara sahip olması diğer kişinin sahip olmasını engelliyor ama sevgi öyle mi? Paylaştıkça artan, bir kişide olduğu için diğerinden eksilmeyen aksine katlanarak çoğalan yegane şey. Senin seçeceğin projenin de insanlara silahları, kabadayılığı, görgüsüzlüğü değil sevgiyi anlatması gerekiyor. Oyuncu olsan ismin Kiralık Aşk'ın jeneriğinde ilk başlarda yazardı.

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ulker-aliyeva1

Anne

merkurlu

Poyraz Karayel! Poyraz Karayel! Verdiğin yanıtlara göre bir dizide oynasan bu Poyraz Karayel olurdu. Öncelikle dobra, lafını esirgemeyen bir yapıdasın. Sevincini de hüznünü de başkaları gibi saklayarak değil dürüstçe ifade ediyorsun. İnsanların yapmacık yüzleri seni en çok sinirlendiren şeylerin başında geliyor. Kendine has bir kişiliğin var ve bu kişiliğin ekranların en kendine has yapımlarından Poyraz Karayel ile birebir uyuşuyor.

3kisilikoyunlar

hiçbiri diyelim bizde

lrmak

İçerde

focus-mspgil

Anne! Verdiğin yanıtlara göre oyuncu olsan yer alacağın proje Anne olurdu. İnsanların çıkar ilişkileri, küçük hesapları oldum olası hoşuna gitmeyen şeyler. İnsanlık olarak bir şeyi unuttuğumuzu düşünüyorsun; merhamet. Bu yüzden yer alacağın projenin de daha insani şeyleri anlatması gerekiyor. Oyuncu olsan yer alacağın proje bu sezonun iddialı yapımı Anne olurdu.

Görüş Bildir