Oramiral Eşref Uğur Yiğit Amirallere Suikast Davasını Değerlendirdi

 > 
13PAYLAŞIM

Oramiral Eşref Uğur Yiğit Amirallere Suikast Davasını Değerlendirdi

Oramiral Eşref Uğur Yiğit Amirallere Suikast Davasını Değerlendirdi

Amirallere suikast davası kapsamında 4 yıl önce tutuklanan ve intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ailesi Rıdvan Akar'la Habere Dair programına katıldı. Programa, suikast yapılacak isimler arasında olduğu öne sürülmesine karşın Tatar'ın cenazesine katılan Oramiral Eşref Uğur Yiğit de telefonla bağlandı.

4 yıl önce amirallere suikast davası kapsamında tutuklanan ve intihar eden Yarbay Ali Tatar ailesi CNN Türk'de yayınlanan Rıdvan Akar'la Habere Dair programına katıldı. Cenazesine, suikast düzenleneceği iddia edilen Amirallerin arasında yer alan Oramiral Eşref Uğur Yiğit de katılmıştı. Amirallere suikast davası, Poyrazköy davasıyla birleşti ve hiç tutuklu sanık kalmadı. İntihar eden Yarbay’ın ailesi, “adalet arıyoruz” dedi.

Emekli Oramiral CNN TÜRK’te yayınlanan Rıdvan Akar’la Habere Dair programına katıldı. Emekli Oramiral Eşref Uğur Yiğit şunları söyledi:

"Türk ordusu ve Türk donanması Mustafa Kemal’in ordusudur,Mustafa Kemal’in donanmasıdır.Dolayısıyla hiçbir subay üstüne amirine böyle bir suikast yaklaşımında kesinlikle bulunamaz. Benim hiç ama hiç aklıma böyle bir şey gelmedi. Çalışkan, temayüz etmiş görevini en iyi şekilde yapan subaylarımın bu şekilde bir hareketle üstlerine, amirlerine karşı alışık olunmayan bir davranış içinde bulunmasını kesinlikle düşünmedim hiçbir zaman da inanmadım.Bunu anlatmak çok güç,suçsuz bir arkadaşınızın, evladınızın masumiyetine inandığınız gibi inanıyorsunuz ama onu kaybediyorsunuz.Dolayısıyla tarifi imkansız bir acı…

Bir anımı söylemeden geçemeyeceğim. Bir deniz tatbikatında bulunuyordum, gelen mesajlar arasında Ali Tatar’ın babasını kaybettiği anısı da vardı.Onun için kendisini buldum, tabii o da şaşırdı. Acısını paylaştım ki biz acımız da kederimiz de sevincimiz de ortaktır. Hep paylaşırız silah arkadaşlarımızla,ondan çok etkilendiğini hissettim telefonda bana söyledikleri ifade ettikleri bugün bile aklımda ve bunu da veda mektubunda yazmıştı.

Biliyorsunuz 2009'lu yıllardan itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı bir psikolojik harp uygulanıyordu. Bu kapsamda her konuda bireysel,kurumsal olarak silahlı kuvvetler bir iftira kampanyası, kumpas, manipülatif bilgilerle kirletilme, itibar kaybettirme şeklindeki bir taarruz altındaydı.Bu kapsamda Poyrazköy de bunlardan birisiydi.

Poyrazköy’deki kazılarda çıkan mühimmatla ilgili de değerlendirmem odur ki; bu arkadaşlar o zaman o birliğin mühimmat depolarına haiz anahtarları kilitleri uhdelerinde bulunduruyorlardı,gece nöbet tutuyorlardı,hiçbir SAT personeli mühimmatlarını dere yatağına gömecek kadar amatör değildir. Depoların anahtarları zaten üzerilerinde bulunuyordu, isteselerdi alırlardı. Bunların hepsinin tamamen bir kurgu olduğu konusunda biz hemfikirdik.

Radikal

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir