Ölümünün 60. Yılında Sait Faik'ten Hikayeler İş Sanat'ta

13PAYLAŞIM

Ölümünün 60. Yılında Sait Faik'ten Hikayeler İş Sanat'ta

Ölümünün 60. Yılında Sait Faik'ten Hikayeler İş Sanat'ta

Türk edebiyatının büyük ustası Sait Faik Abasıyanık, ölümünün 60. yılında 'Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar' isimli dinletiyle İş Sanat sahnesinde anılıyor.

Türk hikayeciliğinde kendine has tarzıyla ön plana çıkan Sait Faik, ardından gelen edebiyat kuşaklarına çeşitli açılardan öncülük etmiştir. Yazar insan ve insan sevgisi üzerinde temellenen, sade bir dille kaleme aldığı öykülerinde merkez-taşra ilişkisi üzerinde durmuş, sıradan insanın günlük hayatından kesitleri, İstanbul’u, adaları ve deniz temalarını sıklıkla işlemiştir. 'Her şey İnsanı Sevmekle Başlar' dinletisinde Sait Faik’in sevilen hikâyelerinden özenle derlenen seçkiyi Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek seslendirecek.

Atilla Birkiye’nin düzenlemesi ve Mehmet Birkiye’nin rejisörlüğüyle eski bir radyo kayıt stüdyosu düzeninde seslendirilecek hikâyelere Serdar Yalçın’ın müzikleri eşlik edecek. Sait Faik’in 'Projektörcü', 'Alt Kamara', 'Plajdaki Ayna' , 'Sivriada Geceleri' ve 'Hişt Hişt' gibi öykülerinin seslendirileceği dinleti, 14 Nisan Pazartesi akşamı İş Sanat’ta.

trthaber

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir