Görüş Bildir
Haberler
Oliver Stone, Snowden'ın Filmini Çekecek

Oliver Stone, Snowden'ın Filmini Çekecek

adem kara
03.06.2014 - 11:00
İçeriğin Devamı Aşağıda

Stone, Guardian gazetesinde çalışan Luke Harding'in kaleme aldığı 'The Snowden Files: The Inside Story of the World's Most Wanted Man (Snowden Dosyaları: Dünyanın En Çok Aranan Adamının Gerçek Hikayesi)' adlı kitabını beyaz perdeye uyarlayacağını açıkladı.

'Midnight Express (Geceyarısı Ekpresi)', 'Platoon (Müfreze)' ve 'Born on the Fourth of July (Doğum Günü Dört Temmuz)' filmleri ile üç kez Oscar'a layık görülen Stone, Snowden'ın NSA'nın en gizli operasyonları ile ilgili belgeleri sızdırmasını 'çağımızın en büyük olaylarından biri' olarak niteledi.

NSA'nın ABD ile diğer ülkelerde milyonlarca kişinin ve liderlerin telefon konuşmalarını kaydederek istihbarat topladığını ortaya koyan belgeleri sızdıran Snowden, Hollywood'un en çok ilgi gösterdiği kişiler arasında yer alıyor.

Geçen ay da Sony Pictures, gazeteci Glenn Greenwald'ın halihazırda Rusya'da yaşayan Snowden ile ilgili 'No Place to Hide: Edward Snowden, the NSA and the U.S. Surveillance State (Saklanacak Yer Yok: Edward Snowden, NSA ve ABD İzleme Devleti)' adlı kitabının beyazperde haklarını satın almıştı.

CNN Türk

Kaynak: http://www.cnnturk.com/haber/kultur-s...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0