O Ses Türkiye’de En Çok “Bir Daha” Alan Yarışmacılar

3.2bPAYLAŞIM

O Ses Türkiye’de bazen bir performans o kadar iyi oluyor ki, insan doyamıyor, tekrar tekrar dinlemek istiyor. Seyirciler böyle durumlarda hiç ellerini korkak alıştırmıyor ve alkışlarla beraber, “bir daha, bir daha” sesleriyle stüdyoyu inletiyorlar. Ve işte karşınızda O Ses Türkiye’de seyircilerin en doyamadığı performanslar.

1. Mehmet Elitaş

O Ses Türkiye’ye İstanbul’dan katılan, 38 yıllık sahne geçmişi olan Mehmet Elitaş, “Kal benim için” performansıyla seyirciyi de, jürileri de adeta kendine hayran bıraktı. Müzik konusundaki sahne tecrübesiyle yarışmada iddialı olacağını şimdiden gösterdi. Seçimini Sibel Can’dan yana kullanan Mehmet Elitaş, bir de onunla düet yaparak günün kazananı oldu.

2. Yaren Doğan

Genetik Mühendisliği Bölümü öğrencisi olan 20 yaşındaki Yaren Doğan, “Karagözlüm Ölesim Var” adlı şarkıyı seslendirdi. Müthiş performansı, seyircileri çok etkileyince stüdyoda “bir daha” sesleri yankılandı. Babası ses sanatçısı olan Yaren Doğan, sosyal medyada da tanınan ve takip edilen bir isim. Sibel Can tesadüfen yarışma öncesi dinleme şansına sahip olmuş. Yarışmada da sesinden tanıyınca hemen eli düğmeye gitmiş. İşte o etkileyici performans...

3. Gülşen İbadova

Yarışmaya kardeş ülke Azerbaycan’dan katılan Gülşen İbadova, tüm jüri üyelerini ve seyirciyi sesiyle büyüledi. Performansını bitirmesine rağmen, onu tekrar dinlemek isteyen seyircileri kırmayıp, şarkısını bir kez daha seslendirdi. Gökhan ve Hakan’ın takımını seçmesinin ardından Gökhan’ın mutluluğu görülmeye değerdi.

4. Derya Özdin

Aslen Trabzonlu olan Derya Özdin, “İmera Fera” şarkısını seslendirdi.  Kendisi de Karadenizli olan Murat Boz’u daha yakın gördüğü için Murat Boz’un takımına girmeye karar verdi. Karadeniz ezgisiyle söylediği  “İmera Fera” performansını bir kez daha izlemeye ne dersiniz?

5. Yasemin Ezer

O Ses Türkiye’ye İstanbul’dan katılan Yasemin Ezer, “Beni aldattın” şarkısıyla hem Hadise’yi hem de seyircileri etkilemeyi başardı. Sahneye çıkarken küçük bir talihsizlik yaşayan Yasemin, Gökhan ve Acun’un yorumlarıyla moral buldu ve tüm stüdyo bir anda tezahürat yapmaya başladı. İşte o eğlenceli ve duygu dolu anlar.

6. Saed Dastranj

O Ses Türkiye’ye İran’dan katılan Saed, Türkçe seslendirdiği şarkısı çok beğenilince Hadise ve seyircilerin yoğun tezahüratlarına dayanamadı ve bir de Farsça şarkı söyledi. Bu şarkıyla da herkesi büyülerken, Gökhan ve Hakan’sa dönmediklerine pişman oldular. Sesiyle bir İran ezgisini tüm stüdyoya ve ekran başındakilere sevdiren Saed, Murat Boz’un takımını seçti. İşte o harika performans...

7. Gamze Dursun

O Ses Türkiye’ye İzmir’den katılan 28 yaşındaki müzik öğretmeni Gamze Dursun, müthiş sesiyle tüm stüdyoyu gerçek anlamda birbirine kattı.  Bütün jüriler, takımlarında görmek istedikleri Gamze için adeta birbirleriyle yarıştı. Neden mi? Gamze Dursun’dan “Hoşçakal” şarkısını dinleyince anlayacaksınız.

8. Resul Aydemir

29 yaşındaki Resul Aydemir, kendi söz ve müziğini yazdığı şarkısıyla tüm stüdyoyu etkilemeyi başardı. 40’a yakın rap parçası olan Resul, O Ses Türkiye’de ilk şarkısıyla herkesi mest etti. Tüm jürilerin döndüğü bu harika sesi bir daha dinlemeye değer.

9. Zafer Yılmaz

Yarışmaya Antalya’dan katılan Zafer Yılmaz, hareketli şarkısıyla ve enerjisiyle tüm stüdyoyu ayağa kaldırdı. Dinlerken yerinizde duramayacağınız, tekrar tekrar dinlemek isteyeceğiniz, “Ya Ben Anlatamadum”u eminiz siz de çok seveceksiniz.

10. Burhan Çatılı

Henüz 17 yaşında olmasına rağmen, Michael Jackson’un en sevilen şarkılarından “The way you make me feel” parçasını müthiş bir performansla söyledi. Burhan, daha jürilerin yorumlarını bile dinleyemeden, seyirci ve jürilerin “bir daha” isteğini kıramadı ve şarkıyı bir daha seslendirdi. Gökhan ve Hakan’ı seçerek ise diğer jüri üyelerini biraz üzdü. Burhan’ın efsane şarkıyı yorumladığı performansını tekrar izleyelim.

Bonus: Siz de Fanta sayesinde O Ses Türkiye stüdyosunda yerinizi alarak, finaldeki muhteşem performanslara “bir daha, bir daha” tezahüratları yapmak ister misiniz?

Bu unutulmaz anları yerinde yaşamak için TV8 Yan Ekran uygulaması içerisindeki Turuncu Mikrofon sekmesindeki O Seyirci Sensin bölümüne girin ve takımınıza yarışmacıları eklemeye başlayın. Finale kalan 4 yarışmacıyı takımına almış olan 1 kişi, final gecesi O Ses Türkiye’yi stüdyoda canlı izleme şansını yakalayacak. Ayrıca yarışma geceleri, uygulamaya mutlaka bir göz atın. Her akşam burada sorularla karşılaşacaksınız. En çok doğru cevabı verip, en fazla puanı toplarsanız, finali stüdyoda canlı izleme şansınızı da bir kat daha artıracaksınız.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir