Görüş Bildir
Haberler
O Ses Kaydına Mahkeme El Koydu!

O Ses Kaydına Mahkeme El Koydu!

Batuhan
27.08.2014 - 13:51

O Ses Kaydına Mahkeme El Koydu!

Beykoz Sulh Ceza Mahkemesi, Fenerbahçe eski teknik direktörü Ersun Yanal'ın soyunma odasında kayda alındığı iddia edilen şok ses kaydıyla ilgili 'ilk' kararını verdi.

Mahkeme, teknik direktör Ersun Yanal'ın avukatı Murat Teber'in yaptığı başvuruyu haklı bularak ses kaydının özel hayatı ve kişilik haklarına ihlal edici bularak bu konuyla ilgili haberlere erişimin engellenmesine karar verdi. Mahkemenin kararında yapılan haberlerle ilgili 'saldırı niteliğinde' ve 'gerçek dışı' vurgusu yapması dikkat çekti. Teknik direktör Ersun Yanal Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra kendisiyle ilgili yayınlar ve ortaya atılan iddialarla ilglili başlattığı hukuk mücadelesinini ilkinden zaferle ayrılmış oldu.

Mahkeme, Av. Murat Tamer'in yaptığı başvuruyla ilgili, 'Dosya ve sunulan evrakların bir bütünü ile incelenmesi sonucunda; dilekçede bahsedilen yayın içeriklerinin, talepte bulunan kişinin haklarının, ihlal edici nitelikte olduğu, asılsız ve gerçek dışı bilgilerin yazılı ve görsel medya aracılığı ile çok geniş kitlelere ulaşması ve devamında telafisi imkansız zararlara sebebiyet verdiği anlaşılmayla, yayın içeriği içeriğinin engellenmesine, ilgili talebin kabulüne karar vererek, Ersun Yanal'ın kişilik haklarına saldırı niteliğinde yayınların yapıldığı ilgili haberlerin engellenmesine karar verilmiştir' şeklinde bir karara imza attı.

SPORX

Kaynak: http://www.sporx.com/o-ses-kaydina-ma...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın