Görüş Bildir
Haberler
Nokia'nın Akıllı Saat Konsepti

Nokia'nın Akıllı Saat Konsepti

Onedio Medya
13.01.2014 - 09:32 Son Güncelleme: 13.01.2014 - 10:25

Nokia'nın Akıllı Saat Konsepti

Nokia'nın haberi yok ancak kendi adına akıllı saati çoktan internette boy göstermeye başladı bile.

Giyilebilir teknolojilerin en önemli halkalarından biri olan akıllı saate teknoloji devleri de seyirci kalmak istemiyor. Bu nedenle telefonlarıyla olduğu kadar akıllı saatleriyle de rekabette önde olmak isteyen şirketler saat çalışmalarını günden güne yoğunlaştırıyor. Ancak şimdilik sadece Samsung’un Galaxy Gear akıllı saatini görebildik. Apple’ın sıkça dillendirilen iWatch’u ise henüz konsept bir tasarımdan ibaret ve Apple’dan bu konuda ses yok.

Peki Nokia akıllı saatin neresinde? Nokia’nın da bu alana seyirci kalmak istemeyeceği biliniyor; ancak ortada bu yönde bir çalışmanın olduğunu gösteren somut bir açıklama da yok. Ancak buna rağmen bazı Nokia hayranları şimdiden kendi akıllarındaki Nokia akıllı saat konseptlerini tasarlamaya başladılar bile.

Phone Designer’ın yayınladığı üç boyutlu Nokia akıllı saatler de bu akımın ilk ayaklarından. Siyah bir renge sahip olan saat ile e-posta gönderilebiliyor, mesajlaşılabiliyor, telefon çağrıları da alınabiliyor. Elbette Whatsapp gibi sohbet uygulamaları da yine saat üzerinden bildirim olarak kullanıcıya bildiriliyor.

Bakalım Nokia gerçekten bir akıllı saat yaptığında bu konsepte ne kadar benzeyecek?

Hürriyet

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın