Görüş Bildir
Haberler
New York Tarihin En Büyük Kar Fırtınasına Hazırlanıyor

New York Tarihin En Büyük Kar Fırtınasına Hazırlanıyor

Batuhan
26.01.2015 - 12:12

ABD'nin kuzeydoğu eyaletleri tarihin en büyük kar fırtınasına hazırlanıyor. Özellikle New York, New Jersey, Connecticut ve Massachusetts eyaletlerinde etkili olması beklenen fırtına nedeniyle kar kalınlığının 1 metreyi geçebileceği belirtildi.

Pazartesi akşam saatlerinden sonra etkili olması beklenen fırtınanın saatte 64 km hızla esmesi bekleniyor. Kar yağışının tipiye dönüşmesi, yolların kısa sürede kapanmasına neden olacak. Yetkililer, pazartesi ve salı günü etkili olması beklenen fırtınanın, elektirik kesintilerine sebep olabileceği, bu nedenle insanların en kötü şartlara göre hazırlanmasını istedi.

Meteoroloji yetkilileri, New York şehri için tarihin en büyük fırtınası ile karşı karşıya kalabileceğini uyarısında bulundu. New York Şehri Belediye Başkanı Bill de Blasio, pazar günü düzenlediği basın toplantısında fırtınanın hafife alınmaması gerektiği belirterek, şehrin gördüğü en büyük kar fırtınası olabileceğini söyledi. Zorunlu olmadıkça insanların evden dışarı çıkmamalarını isteyen Blasio, kar temizleme ve yolları tuzlamak için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

Blasio, 'Pazartesi günü, işinize erken gidin ve erken gelin. Dışarıda hiç zaman kaybetmeyin.'şeklinde uyarılarda bulundu. New York'ta okulların tam olarak ne zaman tatil edileceği ile ilgili net bir açıklama yapılmadı.

New Jersey Valisi Chris Christie 2 bin 600 aracın yolları tuzlamak için hazır bekletildiğini duyurdu. Vali Christie, yola çıkan sürücülerin dikkatli olmasını istedi. New Jersey'de pazartesi günü bazı bölgelerde okulların kapalı olacağı bildirildi.

Massachusetts eyaletinde de 4 bin civarında kar temizleme aracı ile 250 bin ton tuzun hazır bekletildiği bildirildi.

FIRTINA ÖNCESİ BİN 800 UÇAK SEFERİ İPTAL

Kar fırtınası öncesi Boston ve New York şehirlerine yapılacak bin 800'den fazla uçuşun iptal edildiği açıklandı. Hava yolları şirketleri, yolcuların bilet tarihini değiştirmeleri konusunda kolaylık sağlayacaklarını duyurdu.

Cihan

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam