Amerika'da Yemek Vaktinin Nasıl Olduğunu Gösteren 36 Fotoğraf

-

Fotoğrafçı Lois Bielefeld, ailelerin yemek vakitlerinde birbirleriyle nasıl zaman geçirdiklerini ve samimiyetlerini sunuyor bizlere bu çalışmasında. Çocukluğunda ailesi tarafından belirli bir sofra adabıyla yetiştirilmesinden ötürü, herkesin aynı şekilde olup olmadığını merak ediyormuş.

Buzzfeed'de bir araya getirilen bu fotoğraflar genellikle galerilerde daha büyük boyutlarda sergileniyor. Dolayısıyla fotoğraflara bakanlar da kendilerini aynı karede hissedebiliyorlar.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/lauragallant/wh...

 "Akşam yemeklerini her zaman bütün aile bir arada yerdik ve masadan kalkmak için de müsaade istemek zorundaydık. Yemek pişirecek ve kendi damak tadımı keşfedecek yaşa gelene kadar, yemek konusuyla pek ilgilenmiyordum aslında. Ama genç yaşımda bile yemek denilen şeyin aileyi bir araya getirmek ve farklı kültürleri keşfetmek için bir yol olduğunu anlamıştım. Projede yer alan fotoğraflar pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe akşamları çekildi. Çünkü ailelerin alışkanlıklarını ve adetlerini yakalamak istedim. Hafta sonları herkesin vakti olduğunda bunları gerçekleştirmek kolay, fakat hafta içi insanların vakti olmadığında akşam yemeklerinin nasıl olduğunu görmek istedim. Tek bir konu altında şekillenen benzerlikleri ve farklılıkları görmek için seriler halinde çalışıyorum. İnsanların evleri ve kişisel alanlarındaki ince detayları seviyorum. Bu fotoğraflara ve baskılara başkalarının baktığından çok daha fazla bakıyorum. Her seferinde de daha önceki incelemelerimde fark etmediğim yeni şeyler görüyorum."

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

34. 

35. 

36. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ummuhan..

En aile gibi ve halinden hoşnut görünen 32. fotoğraftaki çift. Fotoğrafların hepsi nasıl da iç karartıcı! Bizim akşam yemeklerimizin, aile sofralarımızın gözünün yağını yesinler.

Gizli Kullanıcı

çok korkunç değiller mi? yalnız ve karanlık...

hastalik-hastasi

sanki biz ayakla yiyoz tobe yarabbim ayni iste

aslylmz

lan yemek yiyecen ne bu mutsuzluk

arsen-lupen2

Bence fotoğrafı çeken kişi her zaman nasıl yemek yiyorsanız öyle durun demiş fotoğraflar da o yüzden doğal çıkmış. Ne yani siz reklamlardaki gibi birbirinize sırıtarak mı yemek yiyorsunuz.

Görüş Bildir