Nasıl Yani? 3,4 Saniyede Klip Çekerek Türkiye'de Bir İlke İmza Atan Şenay Lambaoğlu

-

Sakin sakin. İlk kez okuyunca bizim de kafamız karıştı. Şenay Lambaoğlu ve ekibi 3,4 saniyede bir video klip çekti. Teknoloji ilerliyor ve her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz.

Keyifli okumalar! 

Şarkı yazarı ve yorumcu olan Şenay Lambaoğlu, "Rüyalarıma Gir" albümüyle yeni bir serüvene çıktı.

Bu serüveni ilginç kılan ve aynı zamanda da güzelleştiren bir detay vardı ki zaten içeriğimizin konusu da tam olarak o detay!

İlk olarak albümde yer alan “Bir Gün Bir Adam” şarkısına klip çekildi ve bu klip Türkiye'deki diğer kliplere hiç benzemiyor.

Diğer kliplere benzememe nedeni ise kliple bir rekor denemesi yapmaları ve başarmaları...

"Bir kliple neyin rekor denemesini yaptılar ki?" sorusunun cevabını merak ediyorsanız da hemen söyleyelim!

Bu klip tam olarak 3,4 saniyede çekildi. Evet, evet yanlış duymadınız. 3,4 saniye...

Dünyada sadece 1 tane örneği bulunan bu çekim tekniği Türkiye için bir ilk! Sadece bu klibi önemli kılan Türkiye'de bir ilk olması değil elbette.

Bir rekora da imza atması bu klibi değerli kılıyor. O rekor da dünyadaki tek örneğin süresinin 5 saniye, Türkiye'deki klibin çekim süresinin 3,4 saniye olması.

Klip Silivri'de 30 oyuncu ve 40 kişilik teknik ekiple birlikte çekildi. Klip, "super slow motion" tekniği kullanılarak saniyede 2000 kareyle ortaya çıktı. Bu güzel ve değişik klibi ortaya çıkaran Çetin Yılmaz.

"Anlatmaya çalıştıkları şey ne?" sorusuna da şöyle cevap veriyorlar. 👇

"Temel düşüncemiz zaman algısını değiştirmekti. İlişkileri, ilişkilerdeki absürtlükleri, eşitsizliği, kırılan duyguları ve onları onarırken tekrarlanan hataları, bilinçaltını, duygu dünyasının olağanüstü halini, popüler olanın her zaman çevresini karanlıkta bıraktığını ve hayatın baş döndürücü hızını metaforik öğelerle anlatmaya çalıştık."

Umarız ki böylesine güzel kliplerle ve rekorlarla daha çok karşılaşırız. Emeği geçen herkesin eline sağlık, biz çok beğendik! 😇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
so-far-so-good

şarkı kısa olunca klip de kısa oluyor haliyle. buna rekor demek için fps değerine bakmak lazım. 2000 de öyle rekor kıracak bir değer değil.misal 6000 fpsli bir örnek

luleli

Böyle ses getirici bir rekor denemesini böyle muhteşem bir caz şarkısına yapmalarına çooook mutlu oldum. Sesi vs olmayan aptal salak popçulardan biri yapmış olsaydı çok içim acırdı.

lol-hiphop

bayıldım. müthiş. Zaten Şenay Lambalıoğlu geç kalınmış bir yetenek çok iyi bir caz şarkıcısı. Albümü de çok güzel, ıvır zıvır pop şarkılarından bıktıysanız bi kulak verin derim. Not: kendisini tanımıyorum.

bulmayinlanbeniv3

"Alman asfaltı bulur, biz yamayı" Bir şeyimiz de özgün olsun arkadaş. Ecnebinin 4-5 sene önce yaptığını yeni taklit ediyoruz. Bari şu klip çekme konusunda özgün olabilsek ya.

ewoss

Yaşlı Amca - Giderdi Hoşuma klibi de bildiğim kadarıyla aynı yöntemle çekilmişti. Yanlışsam düzeltin.

fatma-erdal1

aynen benim de aklıma ilk o geldi

Görüş Bildir