Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Müzikteki Samimiyetin Düetlerle Süslendiği Harika Proje: Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları

-

Tuna Kiremitçi, yeni ve geçmişte yazdığı şarkılardan bir seçki yaparak yola çıktığı çalışmasında, her ay yanına bir solist arkadaşını alıyor ve ortaya harika birer düet çıkartıyor. Bu çalışmayı önce albüm şeklinde yapıp sonra tek tek klip çekerek dinleyicisiyle buluşturmaktansa bir bakıma albümü tersten oluşturuyor. 

Şimdiye kadar yayınlanmış 7 düet bulunuyor. 12 Ocak tarihinde bu düetler ile birlikte henüz yayınlanmamış olan Sena Şener ile "Birden Geldin Aklıma", Gökçe Bahadır ile "Bu Kaçıncı Sonbahar" ve Gülay ile "Varsın Bu Dünyada" düetleri albüm olarak piyasaya çıktı. 

"Yekta Kopan'la Noktalı Virgül" programına konuk olduğu zaman, solist arkadaşları ve bu projenin gelişim sürecini detaylı bir şekilde anlatmıştı Tuna Kiremitçi. Biz de oradan aldığımız kendi cümleleri ile birlikte bugüne kadar yayınlanan 7 düeti sizlere derledik. Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Not: "Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları" projesi 17 Ocak'ta da Babylon sahnesinde olacak.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=IfEKV-rQ...

Tuna Kiremitçi & Pamela - Uçmak İstiyorsan | Haziran 2016

"Pamela benim çok eski dostum. Zaten benim tek kıstasım hayranı olduğum  isimler olması hepsinin. Yani çizgilerine, kişiliklerine, seslerine hayran olduğum isimlerden olsun istedim. Pamela da bunlardan biri." diyerek anlatıyor ilk çalışmasını Tuna Kiremitçi. "Pamela şarkıyı söyledi, ben de dedim ki; Vay be ne güzel şarkıymış meğersem."

Tuna Kiremitçi & Özge Fışkın - Bana Sebepsin | Temmuz 2016

Ankara zamanlarından beri Özge Fışkın'ın sesine hayran olduğunu söyleyen Kiremitçi şöyle devam ediyor; "Her tür şarkıyı söyleyebildiğini ben Özge'nin geç keşfettim aslında. Dost ortamlarında sanat müziği, arabesk, blues söylerken masalarda, onun o şarkı söyleyebilmesindeki genişlik, yani farklı türlere rahatlıkla girip çıkabilmesi benim çok ilgimi çekti gerçekten de. Ve bu yüzden de şarkıyı nasıl söyleyebileceğini hayal ediyordum ben ama benim hayalimden de iyi söyledi... Şarkıyı uçurdu"

Tuna Kiremitçi & Gonca Vuslateri - Sana Dair | Ağustos 2016

"Biz Gonca'yla ilk tanıştığımız an, bana söylediği ilk şey 'biliyor musun Sana Dair benim hayatımın en önemli şarkılarından biridir' demişti. Bu da benim aklımın bir köşesinde kalmıştı. Müzisyen olmayan, ama şarkı söylemeyi de bilen birisi olsa ne güzel bir renk olur diye düşünmüştük. Gonca'yla bu 'Sana Dair' üzerine yaptığımız sohbet geldi aklıma. Mesaj attım Twitter'dan. Çok büyük bir heyecanla ve alçak gönüllülükle kabul etti. Oraya çıkan sonuçtan çok mutlu olduk. 20 yıldır uyuyan bir şarkı şimdiki kuşağa Gonca'nın sesiyle ulaştı." diye anlatıyor düetin ortaya çıkışını.

Tuna Kiremitçi & Öykü Gürman - İyi Şeyler | Eylül 2016

"Biraz alaturkanın, arabeskin sınırlarında gezinen bir şarkı olsun istedim. Öykü'nün de sesini dinleyerek şarkının üzerinde çalıştım. 3 saatlik bir süre ayırmıştık şarkıyı seslendirmek için. Öykü geldi 20 dakikada şarkıyı bitirdi, geri kalan zamanda bira içtik. Yarım saatte şarkıyı bitirmişti eşsiz bir okumayla. Biz de gene Öykü Gürman olduk bir kez daha" 

Tuna Kiremitçi & Gülçin Ergül - Hayatının Hatası | Kasım 2016

Projenin ilk hareketli şarkısı olan "Hayatının Hatası" ile ilgili de şuları anlatıyor Tuna Kiremitçi; "Şarkı Gülçin'e uygun bir şarkı. O yüzden hemen Gülçin'e sorduk. 'ilk hareketli şarkımızı söylemek ister misin' diye. O da tabii ki geldi, kendi dünyasını kattı"

Tuna Kiremitçi & Jehan Barbur - Bu Aşk Burada Biter | Aralık 2016

"Jehan Barbur. Çok hayranı olduğum birisi o da. Bu Aşk Burada Biter'i söyledi, Ataol Behramoğlu'nun unutulmaz şiiri. Kıymetli bir şarkıydı benim için. Baştan beri Jehan olsun istiyordum ben ve Jehan'ın sesiyle duyuyordum bu şarkıyı. Bence Bu Aşk Burada Biter'in bugüne kadarki en iyi kaydı olduğunu düşünüyorum ses olarak."

Tuna Kiremitçi & Yıldız Tilbe - Yine Sevebilirim | Ocak 2017

Projenin yayınlanan şimdilik son çalışması ise daha çıkması ile birlikte sosyal medyada pek çok kişi tarafından beğenilen Yıldız Tilbe düeti... 

"Yıldız Tilbe’yi çok severim, bence kendisi bir üstat. Çok önemli bir şair aynı zamanda, Türkiye’nin en iyi şarkı sözü yazarlarından biri. Eşim Yıldız Tilbe’nin çok büyük bir hayranı. Yıllardır tamamlayamadığım bir bestem vardı, 'Yine Sevebilirim' şarkısı. Evde onu tıngırdatıp duruyordum. Bir gün eşim dedi ki 'Sen bu şarkıyı artık tamamla, Yıldız Tilbe bunu çok güzel söyler'. Ve karşıma oturup o şarkıyı bana bir gecede tamamlattı. O şarkıyı Yıldız Tilbe’ye gönderdik. Beğendi ve 'Söylemek istiyorum' dedi. Şarkıyı dinlediğim zaman gerçekten de eşim bu işlerden anlıyormuş. Yıldız Tilbe’nin sesine değişik bir şekilde çok uygun oldu dedim. Onunla çalışmak da çok öğreticiydi. Yıldız Tilbe’yle çalışmasaydım gözüm açık giderdi herhalde" Kaynak

Samimi, naif, içten, sanki karşılıklı konuşurcasına güzel bir projeye imza atan Tuna Kiremitçi ve arkadaşlarına teşekkür ediyor ve devamını dört gözle bekliyoruz.

Bonus: Tuna Kiremitçi - Biçare

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sadecesen

Tanınmayan niceleri var ki hep popüler kültür ancak

ezgisen

hepsini tek tek dinledim ilk çıktıkları gün :) çok güzeller

murraat

hepsi mi muhteşem olur ya

ozge-sen5

çok çok güzel olmuş

h-k

Düetlerin hepsi tek kelimeyle muhteşem. Naif hepsi şarkıların. Umarım daha çok düet dinleriz.

Görüş Bildir