Müşteri Hizmetleri İle Telefonda Nasıl Görüşüleceğine Dair 7 İpucu

Girişimcilik-

Müşteri Hizmetleri İle Telefonda Nasıl Görüşüleceğine Dair 7 İpucu

Artık telefonlarda müşteri hizmetleri ile büyük bir savaş içerisindesiniz? Onlara karşı peki hem istediğnizi alıp hemde büyük bir zafer kazanmak istiyorsanız bu tavsiyelere göz atın!

Bu aralar müşteri hizmetleri ile sadece telefonla görüşüyoruz. Callcenter temsilcileri ile konuşmak sinir bozucu bir deneyim olabilir, ama sinirinizi azaltmanın yöntemleri var müşteri hizmetleri ile sabahları görüşün, böylece enerjik ve taze bir ses tonu duyacaksınız. Sakın öğle ve akşam saatlerinde aramayın aramanızın zamanı dışında, yaklaşımınızda çok önemli kibar ve arkadaşça yaklaşın. Müşteri hizmetleri ile telefonda nasıl görüşüleceğine dair 7 ipucu:

Hazırlanın

Konuşmaya başlamadan önce konu ile tüm evrakları önünüzde toplayın, hesap numaranız ve şifrenizi de. Bu tanımlama sürecini hızlandıracak ve konuya girmenize yardımcı olacaktır. Elinizde not almak için kalem bulunsun. Eğer birkaç nedenden ötürü arıyorsanız elinizde liste bulunsun, böylece hiçbir şeyi unutmazsınız.

Biriyle konuşmaya başladığınız zaman probleminizin ne olduğunu kısaca ve genel başlıklarıyla anlatın detaylara girmeyin. Call center çalışanları konuyla ilgili genel içerikleri bilmektedirler, o yüzden arama amacınızı açıkça ifade edin. Eğer birkaç nedenden ötürü arıyorsanız, en büyük probleminizden başlayarak anlatın. Biri çözülünce diğer soruna geçin.

Temsilciler genelde konuşmanın başında adlarını ve departmanlarını söylerler. Eğer söylemezlerse siz sorun ve bir kenara yazın. Belki ilerde övgü veya şikayette bulunmak veya işlerinizi takip etmek için kullanırsınız. Temsilciler size soyadlarını söylemek zorunda değillerdir. Konuşmaları yaparken temsilcinin adını arada kullanın, bu aslında bir tehdittir. Kime teşekkür edeceğinizi veya kimi suçlayacağınızı biliyorsunuz demektir.

Şirketten ne kadar nefret etseniz de, çok kötü yorumlar yapmayın. Eğer bu kadar mutsuz gelirseniz, kimse size yardımcı olamayacaktır. Soru kendiniz sorup,kendiniz cevap vermeyin. Onların sormasını bekleyin. Böyle yapmanız sadece onların kafasını karıştıracaktır.

Genelde müşteri temsilcileri tüm konuşmayı kontrol altına alır. Ve yeni ürünleri pazarlama konusunda eğitim alırlar, sattıkları her ürün içinde komisyon alırlar. Eğer müşteri temsilcisi ısrar etmeye devam ederse, problem çözülürse daha mutlu olacağınızı söyleyin.

Sakın hayırı cevap olarak almayın. Bazen koşullar istediğinizi almanızı imkansız hale getirebilir. Eğer durum buysa alternatif çözümler isteyin. Kelimelerinizi doğru seçin, başka ne yapabilirim demeyin. Onun yerine şirketiniz bu durum karşısında başka ne seçenekler sunuyor diye sorun. Temsilciyi hala sizin istediğiniz sonuca ulaşmanız için sorumlu tuttuğunuzu gösterin.

Temsilcinin yapılan değişiklikleri ve bundan sonra neler yapılacağını siz saydırın. Genelde temsilciler otomatik olarak konuşmayı ve yapılanları özetlerler ama unuturlarsa özetlemelerini isteyin.

Yukarıda verdiğimiz ipuçları hizmet almanızı hem hızlandıracak hem de kolaylaştıracaktır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir