Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Minyatür Film Setleriyle Dolu Olan Fransa'daki Bu Müzeye Bayılacaksınız!

 > 
59PAYLAŞIM

Film yapımcıları bilgisayarın nimetlerinden faydalanmadan önce, çektikleri sahnelerde daha yaratıcı yöntemler kullanmak zorundaydılar. Bunlardan biri de en karmaşık oyuncak bebek evlerini bile utandıracak detaylı setleri hazırlayan profesyonel minyatürcülerdi. Her bileşenin olabildiğince küçük olduğu, 12'ye bir ölçeğinde hazırlanan setler oldukça gerçekçi duruyordu; hiçbir detay gözden kaçırılmıyordu. Sahnelenen alanlar yeterince ikna edici olmalıydı ki izleyiciler büyük bir odaya baktıklarını anlamasınlar.

Bu inanılmaz minyatürlerden bazılarını Fransa Lyon'da görmek mümkün. İki kattan oluşan müze binasındaki setlerin sayısı ise 100'ün üzerinde. Bunların dışında, 20 yıldır minik setler hazırlayan minyatürcü Dan Ohlmann'ın tüm serisi de aynı yerde yer alıyor. Ziyaretçilere de bu küçük dünyaların tadını çıkarmak kalıyor. Müzenin sitesinde şu cümleler yer alıyor: ''Teknik başarıdan çok daha fazlası olan bu setler, kendi türlerinin yanıltmaları. Bu setlerde öne çıkan gerçekçi unsurlar, görenlerin anılarını canlandırabilir ve insanı nostaljik bir havaya sokabilir.''

Kaynak: http://mentalfloss.com/article/69877/ins...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
goofy

ne kadar da güzel keşke yeşilçam'ın kült filmleri için de yapılsa

balikgozluadam

Ulan muhteşem bunlar ya.

Görüş Bildir