Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Milli Piyango'nun Büyük İkramiyesinin Varlık Fonuna Devredildiği İddiası Tepkilerin Odağında

670PAYLAŞIM

Tüm ülkenin nefesini tutarak beklediği Milli Piyango Yeni Yıl çekilişi yapıldı. Ancak tartışmalar bitecek gibi görünmüyor...

Tüm ülkenin nefesini tuttuğu milli piyango çekilişi dün gece yapıldı.

Büyük ikramiyenin kazananı ise Manisa'dan... Yalnız büyük ikramiye çeyrek bilete isabet ettiği için üç tane daha kazanan olması gerekiyor değil mi?

Tam olarak öyle değil...

Ancak resmi olmayan bir hesabın yaptığı açıklamaya göre 100 milyon liralık büyük ödülün 75 milyon lirası Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetim kurulu başkanlığı yaptığı Türkiye Varlık Fonu'na devredildi.

Halbuki Sasi Şans Oyunlarını da bünyesinde barındıran Demirören Medya'nın kanallarında büyük ikramiyenin çıkana kadar çekileceği taahhüt edilmişti.

İddialar sosyal medyada büyük tepki çekti.

👇

👇

👇

👇

Birkaç yıldır çıkmayan büyük ikramiyeler, diğer oyunlarda büyük ikramiye çıkma ihtimalinin düştüğü iddialarıyla birlikte Piyango meselesi daha konuşulacak gibi duruyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
temyiz-merci

Bir zamanlar Milli Piyango İdaresi gerçekten kamusal bir işlev görüyordu. Oyunlar oynanır, ikramiyeler dağıtılır ve kalan milyonlarca lira da bütçeye aktarılıp Türkiye’nin dört bir yanına Lise yapılırdı. Her yerde Milli Piyango Liseleri olurdu. Artık TC tamamen mega bir dolandırıcılık makinesidir, vergisinden ihale yolsuzluklarına, liyakatsiz atamalardan şirketlere peşkeş çekilen doğal varlıklara tamamen yağmalanıyoruz. 100 yıl önce bu durumu yaşasaydı eline silahı alıp baştakileri indirirdi halkımız. Artık ebleh ebleh hiçbir işe yaramayan önüne sandık gelmesini bekleyen sürüye dönmüşüz. Müstehak.

soyledim-gitti

Hiç kızmadım. Yaşanmış bunca olaya rağmen hala gidip bilet almış kişi bu durumu kabul etmiş sayılır.

ak1968

Vallahi benim aklıma gelmişti diyecektim ama kimse inanmaz diye demedim, ya ne bekliyorsunuz Allah aşkına bu iktidarın neyi doğru ki, bu da doğru olsun yanarım yanarım da şu cümleye artık inanmam "Sanada çıkabilir" cümlesine. Çünkü artık halka çıkmıyor, iktidara çıkıyor devlet şansı bu işte.

yunus-emre-can

Milli piyangoya güvenen varsa onun aklından şüphe ederim.Milyonları cebe attılar :D

sedat-yilmaz

Sahtekarlık haberlerinden sonra bilet almayı bırakmıştım, hala bilet alanlar da bile isteye dolandırılmışlar.

Görüş Bildir