Görüş Bildir
Haberler
MHK Başkanı Zekeriya Alp'ten Hakemlerle İlgili Açıklama

MHK Başkanı Zekeriya Alp'ten Hakemlerle İlgili Açıklama

ATKN
09.12.2014 - 15:32
İçeriğin Devamı Aşağıda

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, biten haftanın ardından hakem kararlarını değerlendirdi.

'İYİ MAÇ YÖNETEN HAKEMİN...'

Genelde hakem hataları ile bir araya geleceğimizi söylemiştim, zaman içerisinde hakemlerin daha iyi maç yönettiği maçlar ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Dikkat ediyorum, bir hakem çok iyi bir maç yönettiyse bundan bahseden çok az insan görüyorum, iyi maç yöneten hakemin de olumlu yönde değerlendirilmesi gerekiyor.

'LİGİN SONUNA KADAR GENÇ HAKEMLER...'

Genç hakemlere ihtiyacımız var, 43-45 yaşında 5-6 hakemimiz var ve 1-2 yıl içerisinde bu arkadaşlar hakemliği bırakacak. Bu arkadaşlarımızın yerine genç hakemlerimizin yetiştirilmesi gerekiyor ve bu arkadaşlarımıza da şans vermemiz lazım, veriyoruz da. Genç hakemler konusunda zor kararlarımız var ama cesaretle bu işin üstüne gidiyoruz ve bu cesaretimizi ligin sonuna kadar devam ettireceğiz.

'BAZI YORUMCU, YAZARLAR...'

Zaman zaman bazı eleştiriler oluyor, bazı yorumcu/yazarlar bazı hata yapan hakemlerin dinlendirilmediğini söylüyor. Böyle bir şey asla mümkün değil, bunları söyleyen arkadaşların bize bir belge göstermesi gerekiyor. Öyle konuşmak ile bu işler yürümüyor.

'BUNLAR ÇOK ÜZÜCÜ VEREN DURUMLAR'

Vanspor maçında, bir futbolcu asker selamı veriyor ve akabinde de polis nezaretinde soyunma odasına giriyor. Bunlar çok üzüntü veren durumlar. Geçen hafta da söyledim, alt liglerde ciddi sorunlar var. Kolluk kuvvetleri bu konuda bize her zaman yardımcı oluyor, bu sıkıntılar kolay kolay geçer mi, zor gözüküyor. Ziraat Türkiye Kupası'nda statü 6 hakemi uygulamayı ön görmüyor, bu kuralı sadece Süper Lig'de uyguluyoruz. Hakemleri buraya getirsem herkesin hoşuna gidecek ama zaten bu tip toplantıların hakemler üzerinde nasıl bir etkisi vardır, zaman gösterecek. Mümkün mertebe hakemlerimizi yanımıza almamayı tercih ediyoruz.

AHMET ÇAKAR İLE İLGİLİ SÖZLERİ...

Herkes bir yol tutturmuş, bu arkadaşlar da sanırım bu çaba içerisindeler (Ahmet Çakar için). Yönetime geldiğimiz ilk haftalarda bu camiaya hizmet eden birçok arkadaşımız var, biz bunları içimize alalım ve herkesten faydalanalım. Bu camia 3-5 kişinin değil herkesin, herkesin bir katkısı olacaktır. Bir çabam vardı ancak başaramadım. Geçmişle ilgili açıklaması zor bazı olaylar var. Bazı arkadaşların başta başkanımız Yıldırım Demirören'e televizyonlarda ağır hakaretler etmesi bizi bu kararımızdan vazgeçirdi. Keşke diğer arkadaşlarımız da istediğimiz şekilde olabilse de hakemlik camiasına hizmet edebilse.

AHMET ÇAKAR İTİRAFI VE TEPKİ!

Ahmet Çakar ile ben de bir ifade kullandım ama bu yaşıma geldim böyle ekranda sizin resminizi gösterip çarpı yapılıyorsa bundan etkilenmemek mümkün değil. Bundan alındım, ben de belki de o anda söylenmemesi gereken bir ifade kullanmamış olabilir ama bu ifadenin de bir nedeni var. Ahmet Çakar ile bizim çok iyi dostluğumuz var, bana her zaman saygı gösterdi ama her şey karşılıklı. İnsanlar, yaptıkları hareketlerin karşılığını düşünsün. 66 yaşındayım, böyle bir hareketi hak etmedim. 1.5-2 yıl önce Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu gibi isimlerin MHK Başkanlığı yapması gerekebilir diye söyledim ama şu anda biz bu görevi yapıyorsak bize saygı göstermesi gerekiyor. Onlar da benim yerimde olduğu takdirde ben de onlara gereken şekilde yardımcı olacağım, emin olabilirler.

Sporx

Kaynak: http://www.sporx.com/mhkdan-hakemlerl...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0