Görüş Bildir
Haberler
Memur Tayin İsteyebilecek

Memur Tayin İsteyebilecek

silviya alaskarova
25.08.2014 - 14:46 Son Güncelleme: 25.08.2014 - 17:36

Memur Tayin İsteyebilecek

Memur tayin isteyebilecek

Memur, eşi SSK'lı ya da Bağ-Kur'lu olarak çalışıyor ise o şehre tayin isteyebilecek.

Eş durumundan yer değiştirmek isteyen memurlar için yeni bir imkân daha doğdu. Memur, eşi SSK'lı ya da Bağ-Kur'lu olarak çalışıyor ise o şehre tayin isteyebilecek. Bilindiği üzere memurların eş durumundan tayin hakları bulunuyor. Karı-koca memurların aile birliği mazeretiyle aynı şehirde çalışma imkânları var. Fakat eşlerden birisi memur değil ise bu o kadar kolay olmuyordu.

3 yıl şartı

Birçok konuyu düzenleyen yönetmeliğin dördüncü maddesi eş durumundan tayinle ilgili yenilikleri içeriyor. Değişikliğe göre; memur SSK'lı ya da Bağ-Kur'lu olan eşinin bulunduğu şehre tayin isteyebilecek. Burada ölçü ise memur olmayan eşin son 3 yıl içinde kesintisiz olarak sosyal güvenlik primi ödemesi. Aynı durum milletvekili, belediye başkanı, muhtar veya noter olanların memur olan eşleri için de geçerli.

Düzenlemede her 2 eşin de memur olma durumunda yer değiştirme şartları da sıralanıyor. Bunun yanında kendisinin ya da bir yakınının can güvenliği ile ilgili bir problemi olması durumunda memurların yine yer değiştirme talep edeceği de yönetmelikte yer alıyor.

Kaynak: http://www.afyonkarahisar.com.tr/habe...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın