MEB Projesi 'Sosyal Medya Baskısına' Dönüştü: 'Öğretmenler En Az 5 Tweet Paylaşmalı'

 > 
68PAYLAŞIM

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, 2018'de sona eren 'Misafirim Öğretmenim' uygulamasının, ilçede yeniden başlaması için okul müdürlerinden talepte bulundu. 

Okul müdürlerine iletilen toplantı gündeminde, öğretmenlerin ilçedeki tüm velileri ziyaret ederek fotoğraf çektirmesi ve bunu sosyal medyada paylaşması istendi...

İlçe Milli Eğitim Müdürü, 2018 yılında biten projenin ilçede uygulanması için talepte bulundu

Cumhuriyet'ten Tuğba Özer'in haberine göre, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağçe Özbaş, Misafirim Öğretmenim projesinin, Sancaktepe'de yeniden uygulanması için okul müdürlerine talimatta bulundu.

Okul müdürlerine iletilen toplantı gündeminde, ilçedeki tüm öğretmenlerin velileri ziyaret ederek orada fotoğraf çektirmesi ve bunu sosyal medya platformu Twitter’da paylaşması istendi.

Sancaktepe Misafirim Öğretmenim Projesi, sosyal medyada duyuruldu

Paylaşım baskısı: 'Twitter paylaşımlarının 19.00-21.00 saatleri arasında yapılmalı'

Müdürlere gönderilen yazıda, aşağıdaki ifadeler yer aldı:

  • 9 Ocak’ta her öğretmene bir veli ziyareti planlanması

  • Öğretmenlerin Twitter hesaplarının aktifleşmesinin sağlanması

  • Hashtag belirlenmesi

  • Twitter paylaşımlarının 19.00-21.00 saatleri arasında yapılması

  • İlk paylaşımın Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Özbaş’ın ziyareti hakkında yapılması

  • En az 5 tweet paylaşılması

Müdürlerden tepki: 'Okulların ve öğrencilerin daha ciddi sorunları var'

İstanbul'da daha önce uygulanan ve sonra kaldırılan 'Misafirim Öğretmenim' projesinin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından keyfi bir şekilde yeniden uygulanmaya çalışıldığını ve öğretmenlerin de, bu zorunlu uygulamaya karşı olduğunu belirten bir okul müdürü, şu ifadeleri kullandı:
''Evlere gidip içerisinde çocuğun da olduğu fotoğrafın paylaşmamız isteniyor. Çocuğun fotoğrafını çekip paylaşmamız ne kadar uygun olur. Kendisi muhtemelen paylaşımlara bakanlığı v.s etiketleyerek ‘bakın çalışıyorum’ algısı yaratmaya çalışacak. Öğrencinin derdine derman olacak bir uygulama olsa zaten seve seve gideriz. Okulların ve öğrencilerin daha ciddi sorunları var; örneğin sınıflarda 45 kişilik mevcutlara ulaşıldı.  Ayrıca ziyarete giden öğretmenin başına bir şey de gelebilir. Uygulama baskıcı bir şekilde zorunlu tutuluyor. Okullarıyla paylaşmayan müdürlerin tespit edileceği uyarısında da bulunularak üzerimizde baskı kuruluyor.''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir