Görüş Bildir
Haberler
Madencilerden Şehit Olan Meslektaşları İçin Oturma Eylemi

Madencilerden Şehit Olan Meslektaşları İçin Oturma Eylemi

Caner
16.05.2014 - 20:09
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

Madenciler Şehit Olan Meslektaşları İçin Yol Kapattı

En fazla kayıpların yaşandığı yerler arasındaki Savaştepe'de yaşayan ve çevredeki madenlerde çalışan işçiler, bugün saat 15.30 sıralarında, Savaştepe Belediyesi önünde biraraya geldi. Madendeki çalışma şartlarının değiştirilmesini isteyen ve yasaların yetersizliğinden yakınan madenciler, Savaştepe Belediye Başkanlığı önünde 2 saat boyunca oturma eylemi yaptı.

Savaştepe Belediye Başkanı Ak Partili Turhan Şimşek ve Emniyet Amiri Hayrettin Karayiğen, öfkeli grubu sakinleştirmeye çalıştı. Eyleme katılanların, daha yetkili birinin gelmesini istemesi üzerine Savaştepe Kaymakamı Yusuf Cıbır madencilerin yanına geldi. Kaymakamı da yetersiz gören grup, 2 saat boyunca oturma eylemini sürdürdü.

2 KİLOMETRELİK YÜRÜYÜŞ

Bir süre sonra yürüyüşe geçen madenciler, ilçe sokaklarında 'haklarımızı istiyoruz' ve 'bu şartlar da çalışmak istimiyoruz' sloganları atarak dolaştı. Yaklaşık 2 kilometre yürüyen 500 kişi, tekrar oturma eylemi yaparak Balıkesir- Soma karayolunu ulaşıma kapattı. Polis ve jandarma ekipleri, madenciler ile konuşup dağılmaları konusunda uyarıda bulundu.

Alper ÇOBANOĞLU/SAVAŞTEPE (Balıkesir), (DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/madenciler-sehi...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın