Görüş Bildir
Haberler
Macaristan'da "Milli İradeye Destek ve Saygı" Mitingi

Macaristan'da "Milli İradeye Destek ve Saygı" Mitingi

Onedio Medya
07.01.2014 - 20:07 Son Güncelleme: 07.01.2014 - 20:23

Macaristan'da "Milli İradeye Destek Ve Saygı" Mitingi

BUDAPEŞTE

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'nin Kahramanlar Meydanı'nda düzenlenen mitinge, Macaristan'da yaşayan Türkler ve Türkiye dostu Macarlar katıldı. Başbakan Erdoğan'a destek veren katılımcılar, Türkiye'de milli iradeye saygı gösterilmesini istedi.

Mitingi düzenleyen Türk Macar İşadamları Derneği'nin Başkanı ve DEİK-DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz, burada yaptığı konuşmada, 'diklenmeden dik duran, Türkiye'nin itibarını yükselten Türkiye'nin liderine destek için Budapeşte'de toplandıklarını' söyledi.

'11 yıldır yeniden büyük Türkiye inşa ediliyor, dünyanın gözünün kamaştığı büyük projelere imza atılıyor' diyen Şahbaz, şunları kaydetti:

'Türkiye, farklı bir dönüşüm ve değişimi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yaşıyor. Türkiye'nin istikrarlı ve huzur içerisinde büyümesi birilerini rahatsız ediyor olabilir. Büyüyen ekonomimiz ve artan refahımızın getirdiği demokratikleşme yolunda atılan adımlar, içeride ve dışarıda belli kesimleri rahatsız ediyor. İttifak halinde hükümeti hedef aldılar. Bu operasyonun asıl amacının Türkiye'nin istikrarına, sevgi ortamına, muhabbet alanına, Türk demokrasisi, özgürlüklerin yükselmesine ve ekonomisinin gelişmesine darbe vurmak adına yapıldığı konusunda en ufak bir şüphemiz yoktur.'

Şahbaz, Macaristan’da yaşayan Türkler olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Başbakan Erdoğan ve hükümetine destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/271825--mac...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın