Görüş Bildir
Haberler
Lenovo Artık PC'den Çok Telefon Satıyor

Lenovo Artık PC'den Çok Telefon Satıyor

Caner
14.08.2014 - 13:51
İçeriğin Devamı Aşağıda

Lenovo Artık Pc'den Çok Telefon Satıyor

Lenovo 30 Haziran’da son bulan 2014 yılı ikinci çeyrek mali raporunu kamuoyu ile paylaştı. Şirketten yapılan açıklamaya göre üç aylık dönemde 10.4 milyar dolar gelir elde edildi. Aynı dönemde elde edilen net kâr ise 214 milyon dolar olarak açıKlandı. Çinli üretici net kâr miktarıyla yıllık bazda %22’lik bir büyüme sağladı.

Son beş çeyrektir PC pazarında lider üretici olmayı başaran Lenovo, ikinci çeyrekte 14.5 milyon bilgisayar sattığını açıkladı. 2013’ün aynı dönemiyle kıyaslandığında ise %15’lik bir artış söz konusu. Lenovo son olarak PC pazarının %19.4’lük dilimini elinde bulunduruyor.

Çinli üreticinin elde ettiği parlak sonuçlar sadece PC pazarıyla sınırlı değil. Mobil bölümde de iyi bir seviyeye ulaşan Lenovo, ikinci çeyrek itibariyle 2.3 milyon tablet sattığını açıkladı. Bu rakam geçen yıl aynı dönemle kıyaslandığında %67’lik bir artışın yaşandığını gösteriyor.

Ülkesi Çin’in üçüncü büyük mobil üreticisi konumunda olan Lenovo ikinci çeyrek itibariyle 15.8 milyon akıllı telefon sattığını açıkladı. Bu rakamla Lenovo’nun telefon satışları ilk defa PC satışlarını geride bıraktı.

Şirketin son olarak duyurduğu Quad HD ekranlı Vibe Z2 Pro ile önümüzdeki çeyrek satış adetinin daha yukarılara çıkarması bekleniyor.

kaynak: engadget

Kaynak: http://www.teknolojioku.com/haber/len...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın