Lazer Epilasyondan Etkili Sonuç Almak İçin Teknolojinin Önemini Anlatıyoruz!

2PAYLAŞIM

Pürüzsüz ve tüysüz bir cilde sahip olmak isteyenler için tek kalıcı çözüm lazer epilasyondur. Lazer epilasyon, kıl kökünü kalıcı olarak yok etmek için lazer ışığı kullanır. Lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir, kıl kökünde ısı enerjisine dönüşür ve kalıcı hasar yaratır. Sonuç olarak kıl kökü yok edildiği için bir daha kıl üretemez.

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir.

Lazer Epilasyonda Teknolojinin Önemi

Lazer epilasyon karmaşık bir işlem değildir. Doğru teknolojilerle uygulandığında yan etki riski yok denecek kadar azdır. Her şeyden önce, lazer epilasyon cihazının FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayının olması gerekir. FDA, 1997 yılında lazer epilasyonun güvenli ve etkili bir yöntem olduğunu onaylamıştır. Bir lazer epilasyon cihazının FDA onayının olması için bir dizi klinik çalışmalarla, etkili ve güvenli olduğunu kanıtlaması gerekir. Örneğin; günümüzün en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemi Buz Lazer, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonunda FDA onayına sahiptir. Buz Lazer hakkında birçok klinik çalışma vardır, etkili ve güvenli olduğu bu klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. 

  Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium cihazlarını tanımlayan Buz Lazer, patentli bir markadır. Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG dalga boylarını aynı sistemde birleştiren, dünyanın ilk lazer epilasyon cihazı. Konforlu ve ağrısız bir lazer epilasyon düşüncesiyle geliştirilen Buz Lazer, ağrısız olması ile biliniyor ve yoğun ilgi görüyor.

Ucuz teknoloji kullanan cihazlara dikkat!

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdikten sonra sıra lazer epilasyon merkezi seçimine geliyor. Lazer epilasyon merkezi seçiminde fiyat elbette önemli bir unsur. Ancak gerçekçi olamayacak kadar düşük fiyatlara uygulama yapan merkezlerden uzak durmanızı öneririz. Bilgi kirliliğinin her geçen gün çoğaldığı sosyal medyada, ağdadan daha düşük seans fiyatı veren ve hatta bitiş garantisi veren lazer epilasyon merkezlerine rastlamak mümkün. Bu merkezler daha çok merdiven altı tabir edilen yerler ve bu yerlerde hiçbir güvenlik kaydı olmayan cihazlar kullanılmakta. Ucuz teknoloji ürünü bu cihazlar aslında lazer bile değil. FDA onayı olmayan, Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemine kayıtlı olmayan bu cihazlardan sonuç almak hem çok zor hem de yan etki riski çok fazla. Bu nedenle lazer epilasyon seans fiyatı çok düşük olduğunda, kuşku duymanızı ve iyi araştırma yapmanızı öneririz. Aksi halde ciltte yanık, kalıcı yara izi ve leke gibi istenmeyen etkilerle karşılama riskiniz fazla olacaktır. Uzmanlar, sağlığı tehdit edebilecek etkilerle karşılaşmamanız için lazer epilasyonun mutlaka FDA onayına sahip cihazlarla uygulanmasını önermektedir.

  Lazer epilasyon merkezinin kullandığı lazer cihazının, güçlü profile sahip bir lazer firması tarafından üretilmiş olması ve dünyada yaygın olarak kullanılması elbette önemli. Buz Lazer, dünyanın ileri gelen lazer firmalarından Alma Lasers tarafından üretiliyor ve seksenin üzerinde ülkede kullanılıyor. Öncü ve patentli teknolojilerle donatılmış Buz Lazer ülkemizde seçkin klinikler ve doktorlar tarafından tercih ediliyor.

Buz Lazer: Yenilikçi ve Öncü Teknolojiler

Teknolojinin her alanda hızla geliştiği günümüzde, lazer epilasyon teknolojilerindeki gelişmeler de dikkati çekiyor. Buz Lazer, patentli teknolojileri ile günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi kabul ediliyor. Uzun yıllar süren araştırmalar ve ciddi AR-GE yatırımları sonucu geliştirilen Buz Lazer , öncü ve yenilikçi teknolojileri ile biliniyor. Üç lazer dalga boyunu aynı sistemde sunmanın avantajı ile tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabiliyor. Bronz tenlerde de güvenle uygulandığı için yaz aylarında lazer epilasyonu mümkün kılıyor. Buz Lazer ile ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkili sonuçlar elde ediliyor. Cildi -3 dereceye kadar soğutan patentli Ice Teknolojisi, kılları kademeli ısıtan patentli SHR uygulama tekniği ile ağrısız ve son derece konforlu bir lazer epilasyon sunuyor.

  Buz Lazer yaptığını iddia eden ve aslında sahte cihaz kullanan merkezler olduğunu da belirtmek isteriz. Özellikle buzlu başlık, buzlu lazer gibi kelimeleri kullanan bu sahte cihazlara karşı dikkatli olmak gerekir. Çok düşük lazer epilasyon seans fiyatı vererek hasta toplamaya çalışan bu merkezlerde, mağdur olan birçok kişi mevcut. Bu nedenle lazer epilasyon fiyatlarının bölgelere göre farklılık gösterse bile aşağı yukarı benzer rakamlarda olduğunu belirtmek isteriz. Dikkati çekecek kadar düşük fiyatlara lazer epilasyon yapan merkezlere karşı dikkatli olmanızı ve bu merkezlerde kullanılan cihazları iyice araştırmadan uygulama yaptırmamanızı öneririz.

Size en yakın Buz Lazer kliniğimiz için; 

Lazer Epilasyon Ankara – İstanbul – Antalya – Adana- İzmir

Tüm Buz Lazer kliniğimiz için https://www.buzlazer.com/ web sitemizi ziyaret edip yaşadığınız şehri seçerek kliniğin iletişim bilgilerine ulaşabilir detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir