Görüş Bildir
Haberler
'La Boheme' Operası İstanbul'da Sahnelenecek

'La Boheme' Operası İstanbul'da Sahnelenecek

onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, büyük kalabalık sahneleri, dekorları ve epik hikayeleriyle bilinen Grand Opera'nın sevilen eseri La Boheme, Royal Opera'nın global prodüksiyonu, uluslararası üne sahip isimleri ve Türkiye'den profesyonel sanatçılar ve genç yeteneklerin bir araya geleceği yaklaşık 150 kişilik kadro ile İstanbul'da sunulacak.

İngiliz tiyatro yönetmeni Richard Jones'un sahneye koyacağı eserde, çocuk ve yetişkinlerden oluşan 80 kişilik koro sahne alacak. Operanın başrollerinde David Butt Philip, Simge Büyükedes, Zheng Zhong Zhou ile Madeleine Pierard bulunacak.

Koro ve şef Cem Mansur yönetimindeki orkestra, aralıksız provalarına devam ederken; 20 kostüm, 20 ses, ışık ve aksesuar ile 20 sahne sorumlusundan oluşan 60 kişilik teknik ekip, sahne kurulumuna başladı.

Royal Opera House tarafından ilk kez 1974'te sahnelenen bu kült prodüksiyonunda kullanılan kostümlerin çoğu 40 yıllık bir geçmişe sahip. İstanbul'da sahnelenecek prodüksiyonda ilk sahnelendiği yıla özel tasarlanan 200'ün üzerinde kostüm kullanılacak.

Kaynak: http://tr.sputniknews.com/kultur/2015...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın