Görüş Bildir
Haberler
"Kota Dostu" Mobil Chrome Geliyor!

"Kota Dostu" Mobil Chrome Geliyor!

Batuhan
16.01.2014 - 17:09

"Kota Dostu" Mobil Chrome Geliyor!

Google, mobil web tarayıcısına eklediği sıkıştırma işleviyle veri tüketimini yüzde 50'ye kadar azaltma olanağı sunmaya başlıyor.

Chrome'un Android ve iOS sürümlerine gelen yeni özellik, ayarlar altındaki 'bant genişliği yönetimi' sayfası yoluyla etkinleştirilebiliyor ('veri kullanımını azalt' ayarını etkinleştirerek). Google'a göre arayüz, işlev sayesinde verinden ne kadar tasarruf ettiğinizi de gösteriyor. İşlev hakkında detaylı bilgiye Google'ın destek sayfasından ulaşılabiliyor.

Chrome'a eklenecek diğer özellikler arasında iOS'taki Chrome için Google Translate entegrasyonu da var. Bu sayede iPhone ve iPad kullanıcıları, tek düğmeye dokunarak sayfaları tercüme edebiliyorlar. Chrome'un Android sürümündeki bir yenilik ise web siteleri için araç çubuğu menüsünü kullanarak giriş ekranı kısayolları oluşturabilme. Bu kısayollar, Google'a göre 'belirli web sitelerini farklı bir uygulama gibi, tam ekran açmanıza izin veriyor ve bu siteler, uygulama geçiş ekranında ayrı bir uygulama olarak görünüyorlar.'

Chrome'un yenilenen sürümleri, Google Play ve Apple App Store'da birkaç gün içinde indirmeye sunulacak.

CHİP

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/kota-dos...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın