Koronavirüs Tedavisi Sırasında Ölen Annesiyle Konuştuğunu Söyleyen Burak Akkul, Tüyleri Diken Diken Etti!

571PAYLAŞIM

Vallahi okuyunca bi' acayip oldum! Mucize midir nedir bu?

'Çok Gezenti' programının sunucusu Burak Akkul, geçtiğimiz yıl Türkiye'de koronavirüs teşhisi konulan ilk 20 hastadan biriydi.

Yaklaşık 1 ay hastanede kalan, yoğun bakımın ardından 21 gün uyutulan Burak Akkul'un tedavi süreci bir hayli zor geçmişti.

Geçtiğimiz gün katıldığı programda işte bu uyutulma sırasında yaşadığı ilginç bir olayı anlatmış.

Ölen annesiyle bağlantı kurmuş! 

İşte o anlattıkları...

"Annemi yakın zamanda kaybetmiştim, 2019'da.

"Annemi yakın zamanda kaybetmiştim, 2019'da.
"Annemi yakın zamanda kaybetmiştim, 2019'da.

"Onu gördüm, onunla ve bakıcısıyla bağlantı kurdum. Köşede bekliyorlardı beni. Annem bir derece bana kavuşmak beni görmek istiyordu ama bir yandan da benim hayata devam etmemi istiyordu. Ben orada zorla tutulduğumu sanıyorum. Ölüme bir adım kaldı, sıra bana gelecek kalbimi çıkaracaklar."

"Bunu çok net hatırlıyorum. Sıra bana geldiğinde arkadaşlarım, dostlarım, karım, yakın çevrem beni çağırdılar."

"Kapıyı kırdılar ve ben o sırada 8. kalp olmaktan kurtuldum. Yine farazi olarak bir hemşirenin sesini duydum, 'Almayalım çok seviyorlar Burak Bey'i. Almayalım Burak Bey'in kalbini' dediler ve ben son keskin bir acıyla geri döndüğümü hissettim. Annemin biraz üzülüp biraz sevindiğini... Kolumda 5 Nisan uyandırıldı bilekliğini hatırlıyorum."

Bu arada... Gerçekten de 5 Nisan'da entübe tedavisi sona erdi Burak Akkul'un.

Tüyler diken!

Siz ne diyorsunuz bu olaya?

Mümkün mü böyle mucizeler?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nobetci-eczaci

"Nasıl gündeme gelirim?" ENTER

Gizli Kullanıcı

Freudyen bilinçaltı. Beyin sapı ve amigdala devreye girmiş ve beden sürekli uyutulsa da beyin uyutulamaz. O her şeyi bilir. Uyuyan adamı uyandırmak için türlü oyunlara başvurmuş ve bilinçaltındaki en güçlü silahları kullanmış. Kalbinin çıkarılması, annesi ve ölüm. Beyin ilkel olduğu için sonradan ilaçla uyutulduğunu bilmez. Uyuduğunu ve bunun artık normal uykuyu aştığını bilir ve harekete geçer. Mağarada çok uyumaktan tehlikeye giren atasından farklı değildir o anda. Beyin ayrıca sanaldır; tüm bunları kendi akıl edemez. Genler devreye girerek bir sonraki nesle aktarılamama tehlikesi ile oluşturdukları paniği beyne ileterek baskı ve stres hormonları oluştururlar. Yani uyutulan kişi bir an önce uyanmalı ve üremelidir. Beyin de zihniyle birebir temasta olduğu varlığı aynı baskıya sokar ve uyandırır.

Gizli Kullanıcı

Kalbinin çıkarılması fobisini çocukluk masallarından almış olabilir. Ancak kişi (pamuk prenses değil de) erkek olduğu için zihin çelişkiye düşmüş. Bu yüzden prens yerine annesi gelmiş onu uyandırmaya. Çünkü bir nevi zehirli elma yerine ilaçla uyutulmuş. Ve beyne göre bu yeni bir bilgi. Ancak masalın bilgisi eski; yani hipnotik dönemden. Büyük ihtimalle masalı okuyan kişi de annesi ve o dönemde çocukluk aklıyla kendisine böyle bir şey olursa annesinin onu kurtaracağını, üvey bir anne gibi yapmayacağına inanmış.

Gizli Kullanıcı

Mesela uyutulan kişiyi sadece uyutsalardı ve kas gevşetici vermeselerdi o görüntülerle ve korkuyla uykusunda birini boğabilirdi. Örneğin damar yolunu veya serumunu kontrol eden bir hemşireyi kendisine dokunulduğunu hissettiği anda.

prodbyjnsy

bunun adı ölüme yakın deneyim (tr: near death experience)'dir arkadaşlar. netflix'te ''ölümden sonra yaşam var mı?'' dizisini izleyerek daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. 1800'lerden beri hakkında milyonlarca vaka bulunan bir durumdur, uydurma şeyler değil, metafizik ve nöroloji dahil birçok bilim dalının yakından ilgilendiği ve cambridge üniversitesi'nin bunun için kütüphane açtığı bir konudur. çok da ilginçtir.

ibrahim-yilmaz11

Koronadan dolayı ilgi alaka azalınca sanırım rüya tabirlerine giriş yaptı

evin-mergen

eğer annemizi görebiliyorsak bende o anları yaşamak isterdim. ağır özlem çekiyorum da :)

Görüş Bildir