Kolay Gibi Gözükse de Aslında Çok Zor Olan Bir Soru: Bebek Hitler’i Öldürür müydün?

-

Geçmişe dönebilsen bu dünyada neyi değiştirmek isterdin? Bu sorunun klişe yanıtları elbette var ama tartışmasız en klişesi Hitler'in ölümüyle sonlanıyor...Bakalım New York Times gazetesinin bu anketi neyle sonuçlanmış...

Kaynak: http://all-that-is-interesting.com/kill-...

Alternatif bir gelecek mümkün mü?

Geçmişe dönüp birini öldürdüğümüzde alternatif bir gelecek yaratmamız mümkün mü? Bu konuyu ele alan binlerce film gördük. Peki geçmişte silinmesi istenecek en vahşi ve korkutucu olay neydi?

"Nazi kampındaki çocuklar"

Bu sorunun cevabı için bir çok örnek verilebilir fakat şüphesiz Yahudi soykırımı bu listenin başında yer alan olaylardan.

"Bebek Hitler'i öldürür müydün?"

Bu vahşi olayı önlemek için sorunun temeli olan Hitler'in ya hiç var olmamış olması ya da bu korkunç düşünce daha aklına gelmeden ortadan kaldırılması gerekiyordu. New York Times gazetesinde twitter üzerinden yaptığı bu anket haliyle çoğu kişinin ilgisini çekti.

2987 kişinin katıldığı bu anketin sonuçları karışık...

media.giphy.com

Times gazetesinin araştırma ve analiz departmanı: "2987 kişinin katıldığı bu araştırmanın sonuçlarını haziran ve ağustos aylarında vereceğiz. Dergi normalde basım ile çalışıyor fakat cuma günleri tweet atıyoruz."

"Hitler'in çocukluğu"

Bu anketin arkasında büyük bir hikaye olmamasına rağmen, tweet ele alınacak bir sürü konuyu da beraberinde getirdi.

Ölsün mü? Ölmesin mi?

Anketin sonucu karışık. Katılımcıların %42'si bebek Hitler'in ölmesini istiyor, %30'u istemiyor ve %28'i ise emin değil.

Peki bir de sizin düşüncelerinizi alalım. Geçmişe dönebilecek olsanız bebek Hitler'i öldürür müydünüz?

Düşünmeden öldürürdüm
Öldürmezdim
Bilmiyorum kararsızım

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozge-feyza-yilmaz

yahudiler nasıl insanlar olursa olsun hitler milyonlarca insanı canice katletti.küçük çocukları bile öldürdü.küçük bir çocuğu öldürmemin karşılıpında milyonlarca insan kurtulacaksa öldürürdüm

lecas-maiun

Yahudiler Adolf Hitlerden daha neler yaptı biliyor musun sen

ozge-feyza-yilmaz

neler yaptıysa yaptılar.bu insanları vahşice katletmeyi gerektirmez.yahudilerin yaptığından ne farkı kalıyor ki.

lecas-maiun

İşte Adolf Hitler diyor ki 'Yahudileri temizlememiz gerek yoksa dünyanın parasıını yemeye devam edecekler ' diyo. Şimdi görüyorsun bizi yöneten yahudiler. Biz onların kölesi gibi çalışıyoruz burada. Yahudiler şuan çocukları,kadınları öldürüyor. Yahudiler Amerika'yı,Fransa'yı ve Almanya'yı yönetiyor. Daha ne söyleyeyim ki araştır biraz. Dünyada hiç savaş olmasın isterim herkes eşit olsun isterim ama olmuyor. Yahudiler bozuyor.

chibi-knight

niye çocuklar daha değerli dimi ?

33nesli-han

öldürmezdim adam kendi ülkesinin refahı için yaptı kavgamda anlatıyor zaten.

grau_xiii

asla öldürmezdim. tarihteki cidden saygı duyduğum 3-4 kişiden birisidir kendisi. şimdi burda katillere saygı mı duyuyorsun denilecek. bunu da biliyorum. ama olay sadece katillik değildir. ideallerinin peşinde gözünü karartarak giden bir adamdır benim gördüğüm. ayrıca hitlerden çok daha önce bahsedilmesi gerekenler vardır. ama ne yazık ki kazandıkları için asla bahsedilmez bu zulümlerden. bunun yerine bunca canavarla savaşan insanlar şeytan lakabını alırlar insanlık tarihinde.

tkngms

oldurmezdim isaretledim ama yablis anlasilmasin, o kadar insanin olmesinide istemezdim. cogugu alip duzgun buyutmek neden olmasin?

ilhan-zahir

bu kapalı bir soru eğer hitleri çocuklukta öldürürsen çocuk katili olmuş olursun yok eğer öldürmezsen milyonlarca insanın katline seyirci kalırsın. bu soruda üçüncü yol daha var. soruda maksat beyin algısı bardağın arka tarafına bakmak lazım soruyu soran şu an dünyaya kan ağlatan masonik devletin basın yayıncısı new york times ne komik hitlerden bahsediyorlar hemde. hitler iyi biri olmamış kabul ama e amin evladı bu vietnamda 5 milyon sivilin japonyada 200 300 bin sivilin suan orta doğuda her gün insanların ölmesi afrikada çocukların göz önünde can vermesi nerde o tarafta sovyetler birliğinin yaptığı katliamlardan sürgünlerden bahseden yok yada israilin filistinlilere yaptığını. sistemlerin her zaman yaptığı şey birilerine çamur atarak kendi sistemlerini meşrulaştırmak. sürü piskolojisi şu an çok güçlü dünyada hele türkiyede.

Başlıklar

Twitterolay
Görüş Bildir