Kılıçdaroğlu: 'Seçimle Gelen Seçimle Gider'

 > -

İzmir'de konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP'ye düzenlenen operasyonla ilgili "Demokrasiyi savunuyorsanız seçimle gelenlerin seçimle gitmesi gerektiğini savunacaksınız" dedi.

Kılıçdaroğlu operasyona dair şunları söyledi:

"Demokrasiyi savunuyorsanız seçimle gelenlerin seçimle gitmesi gerektiğini savunmalısınız. Seçimle gelenleri yakalayıp hapse atacağım, mafya yöntemleriyle susturacağım' derseniz o ülkeye barış gelmez… Egemenliği saraya taşımaya kimse kalkmasın. Sen millet değilsin, tek başına bir bireysin o kadar. Egemenlik saraya hapsedilmek isteniyor. Biz düşünen insanların, siyasetçilerin, bilim insanlarının, gazetecilerin görüşleri ne olursa olsun hapse atılmasına karşıyız. 'Terörle mücadele ediyoruz' deniyor. Elbette ki mücadele edilmelidir ama bu akılla ve mantıkla olur. Sivrisineklerle uğraşarak olmaz, bataklığı kurutacaksınız. 'Musul'a gideceğiz diyorlar', burnunuzun ucunda Kandil var, neden bir şey yapmıyorsunuz?"

Eş Başkanlar Dâhil 12 HDP'li Vekil Gözaltında: Demirtaş Hakkında Tutuklama Talebi - onedio.com
Eş Başkanlar Dâhil 12 HDP'li Vekil Gözaltında: Demirtaş Hakkında Tutuklama Talebi - onedio.com

'Çılgınlara ülkeler teslim edilmez'

Kılıçdaroğlu, "Bir ulusu, bir kişinin iki dudağı arasına hapsederseniz, örnek Hitler'dir. Dünyada akan kandır. Milyonlarca insanın ölümüdür. Çılgınlara ülkeler teslim edilemez. Aklı bali olmayanlara ülkeler teslim edilemez" ifadesini kullandı.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir