Görüş Bildir

Kevser Suresi Okunuşu: Kevser Suresi Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı

Anasayfa > Güncel

Müslüman âlemi için mühim bir yere sahip olan Kevser Suresi, Mekke döneminde inmiştir. Medine döneminde de indiğine dair rivayetler bulunan bu sure 3 ayetten oluşmuştur. Kevser kelime olarak çok hayır ve bereket anlamına gelir. Ayrıca Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e mahsus bir havuza verilen bir isimdir. Kur’an-ı Kerim’in en kısa surelerinden birisi olan Kevser Suresi Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı için doğru yerdesiniz. Kevser Suresi okumak, ezberlemek veya meali öğrenmek için ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Kevser Suresi, Kur'an-ı Kerim'in en kısa surelerinden birisidir. 3 kısa ayetten oluştuğu için ezberlenmesi de oldukça kolaydır. Farz olan beş vakit namazda da en sık okunan sureler arasında yer alır. Kevser, kelime olarak çok hayır ve bereket anlamına gelir.  Hz. Muhammed'e bu surede dünya ve ahirette verilen nimetlerden bahsedilmiştir. Kevser Suresi Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı da en sık araştırılan konulardan birisidir. İşte Kevser Suresi Arapça okunuşu ve Türkçe meali!

Kevser Suresi Türkçe Okunuşu

Kevser Suresi  Türkçe Okunuşu

İnnâ a’taynâ ke’l-kevser. Fesalli li-Rabbike ve’nhar. İnne şâni’eke huve’l-ebter

Kevser Suresi Türkçe Anlamı

Kevser Suresi  Türkçe Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla. Şüphesiz biz sana Kevseri verdik. O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes. Doğrusu sana buğzeden, soyu kesik olanın ta kendisidir.

Kevser Suresi Arapça Yazılışı

Kevser Suresi Arapça Yazılışı

Kevser Suresi Konusu

Kevser Suresi Konusu

Kevser Suresi Mekke şehrinde inmiştir. İsmini 2. ayette yer alan Kevser kelimesinden alır. Kevser Suresinde Hazreti Muhammed'e ahiret ve dünyada verilen nimetlerden bahsedilmiştir.

İlgili Haberler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?