Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kedi-Köpek Dostluğunu Yeniden Kanıtlayan Sibirya Kaplanları ve Alman Kurtlarıyla Tanışın!

 > 
136PAYLAŞIM

Slovakya'da bulunan koruma altındaki arazi harika bir dostluğa sahne oldu; üç Alman kurdu Hugo, Jenny ve Black ile Sibirya kaplanı Suria ve onun minnoş yavrusuyla tüm insanlığı kıskandıracak bir dostluk bağı oluştu. 

Slovakya'nın Senec şehrinde bulunan koruma alanı nesli tükenmekte olan hayvanlar için kuruldu. Kaplan Suria bu parkta iki yıl önce doğdu ve dört aylık minnoş yavrusuyla ortama hızlıca ayak uydurdu hatta mükemmel bir dostluk ortaya çıktı. 

Lucia Zustakova ise geçtiğimiz günlerde bu minnoşların izlemeye doyum olmayan anlarını çektiği fotoğraflarla ölümsüzleştirdi:

''Bu anlara şahit olmak çok güzel ve bu güzel hayvanlara böylesine yakın olmak inanılmaz. Suria her gün köpeklerle oyun oynuyor ve onlar da onu çok seviyor. Hayvanları ve bu parkı seviyorum, soyu tükenmekle karşı karşıya olan bu kaplanlara yardımcı olmak mükemmel bir proje.''

Av sebebiyle soyu tükenmekte olan hayvanları korumak amacıyla, 1999'da açılan parkı Yveta Irsova işletiyor. Parkta 28 kaplan ve 3 tane de Alman çoban köpeği var. Kaplanların 23 tanesi burada doğmuş. 

Koruma alanındaki gönüllülerden biri olan Martin Ziman bu dostluğun temellerini atan minnoşlar için şöyle diyor:

''Köpekler de neredeyse Suria ile aynı yaşta ve birlikte büyüdüler. Vakitlerinin çoğunu beraber geçiriyorlar, tüm gün birlikte oynuyorlar ve kardeş gibiler. Hiçbir zaman birbirlerinin canını yakmıyorlar.''

Kaynak: http://www.huffingtonpost.co.uk/2015/11/...

Kaplan Suria, Jenny'yi temizliyor :)

Hava şartları ne olursa olsun, oyun devam ediyor.

Bu minnoşlar, kedi-köpek dostluğuna yeni bir soluk getirmiş.

Sunny henüz 4 aylık o.O

Suria ve Hugo :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jubilation

Beyaz Sibirya kaplanı daha asil.

asli.unsal2

kedinin ismi ne pardon. ?

zeso

cok tatlııı :)

hazal.beduk

Çok tatlısınız :)

Gizli Kullanıcı

yerim yaaa

Görüş Bildir