Görüş Bildir
Haberler
Karnesini Alıp Babasının Mezarına Gitti

Karnesini Alıp Babasının Mezarına Gitti

Onedio Medya
23.01.2015 - 17:12 Son Güncelleme: 23.01.2015 - 17:14
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ermenek ilçesindeki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden Tezcan Gökçe'nin ilkokula giden olduğu Recep Gökçe, karnesini aldıktan sonra babasının mezarını ziyaret etti.

Maden faciasında yaşamını yitiren işçilerden Tezcan Gökçe'nin, Ermenek'e bağlı Kazancı beldesindeki Kazancı İlkokulu 4. sınıfında okuyan oğlu Recep, bu yarıyıl tatilinde ilk defa karnesini babasına gösterememenin üzüntüsünü yaşadı.

Karnesini aldıktan sonra ilk önce dedesi Recep ve ninesi Ayşe Gökçe'nin evine giden küçük Recep, ellerini öptü.

'Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?' sözleri ile tüm Türkiye'yi duygulandıran maden işçisi Tezcan Gökçe'nin annesi Ayşe Gökçe, torununun büyüyüp mühendis olacağına inandığını söyledi.

Babaanne Gökçe, 'O büyüyecek, mühendis olacak. Mühendis olunca bana bakacak. Keşke oğlum da burada olsaydı. O da çok sevinirdi. Ne yapalım, yapacak bir şey yok. Torunumun dersleri çok iyi. Hep derslerine iyi çalışacak. Biz şimdi torunlarımız için yaşıyoruz' diye konuştu.

Recep Gökçe, daha sonra dedesi ile babasının mezarına gitti.

'Baba bak sana karnemi getirdim'

Mezarın başında babasına seslenerek, karnesinin iyi olduğunu söyleyen Recep, 'Baba bak, sana karnemi getirdim. Takdir de aldım. Okuyup mühendis olacağım' dedi. Dede ve torunu mezarın başında dua etti.

Karaman'ın Ermenek ilçesindeki kömür ocağında 28 Ekim'de meydana gelen su baskını nedeniyle 18 işçi mahsur kalmış, arama kurtarma çalışmaları kapsamında 38 gün sonra işçilerin tamamının cansız bedenine ulaşılmıştı. Soruşturma kapsamında maden ocağının sahibi Saffet Uyar ile maden sahasının ruhsat sahibi Abdullah Özbey'in de aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklanmıştı.

Mehmet Çetin, AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın