Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kamuflaj Olayına Son Noktayı Koymuş 18 Mimari Yapı

 > -
Abone ol

Bu içerikte göreceğiniz yapıları ilk bakışta farkedemezseniz, merak etmeyin yalnız değilsiniz. Bazılarını farkedebilmek çok zor!

Kaynak: http://news.distractify.com/beth-buczyns...

1. Odun yığını şeklinde stüdyo, Hollanda

Müzikle uğraşan Hans Liberg tarafından, Piet Hein Eek'e yaptırılan bu stüdyo, bulunduğu doğa ortamına o kadar ayak uydurmuş ki, ayırt etmek imkansız..

2. Görünmez ambar, Amerika Birleşik Devletleri

New York City'de bulunan bu mimarlık harikasını STPMJ şirketi tasarlamış. Aslında ahşaptan oluşan yapının etrafı, yansıtıcı filmlerle kaplanmış. Eminiz, görmeyip çarpan insanlar olmuştur.

3. Ardıç ev, İsveç

İsveçli mimarlar Hans Murman ve Ulla Alberts tarafından tasarlanan bu evi, belirli açılardan neredeyse göremiyorsunuz. İçerikteki diğer yapılardan farklı olarak, mimarlar bu yapı için ayna gibi bir yansıtıcı yerine, evin dış duvarlarına ardıç ağacı resimleri koymuş.

4. Cadyville Sauna, Amerika Birleşik Devletleri

New York kırsalında bulunan bu orman vahası, mimar Dan Hisel tarafından tasarlanmış. İç duvarlardan biri görevini üstlenen sert bir kayalığın yanına inşa edilip, aynalarla kaplanmış.

5. Mirrorcube, İsveç

12 metre uzunluğundaki bir köprü yardımıyla çıkılabilen bu ağaç ev, Tham & Videgard mimarlık şirketinin bir ürünü. Yapıyı saran aynalar, ormanı tüm güzelliğiyle yansıtıyor. Haliyle, evi görmek neredeyse imkansız hale geliyor. Ama merak etmeyin, kuşlar binanın varlığını farkedebiliyorlarmış.

6. The Pinnacle, Amerika Birleşik Devletleri

Nashville, Tennessee'de yer alan bu iş merkezi, sanki bulutlardan oluşuyor gibi. Uçaklar falan çarpmasa bari.

7. Aynalı trafo, Hollanda

Türkiye'de olanlara bakın, bir de bu trafolara bakın. Gayet dekoratif değil mi?

8. Rachel Raymond Evi, Amerika Birleşik Devletleri

Ünlü mimarlardan Eleanor Raymond'ın 1931 yılında inşa ettiği ev 2006 yılında yıkılmıştı. Ama mimarın eseri unutulmadı ve aynı yere Portekizli mimar Pedro Joel Costa, manzarayla gayet uyumlu aynalı paneller yerleştirerek yeniden bir ev inşa etti.

9. Yeşil kutu, İtalya

Yapay efektler kullanmak yerine, İtalyan mimar Romegialli, gerçek yeşilliği kullanmayı tercih etmiş. Çok da hoş durmuş.

10. Şeffaf yapı, Amerika Birleşik Devletleri

California'da Joshua Tree Milli Parkı'nda bulunan bu ev, aynalar ve LED ışıklandırma sisteminden oluşuyor.

11. Aloni Evi, Yunanistan

Atina merkezli decaArchitecture firması tarafından yapılan bu ev, eğer doğru noktalara bakmazsanız tamamen gizli.

12. Çöl Evi, Amerika Birleşik Devletleri

Tıpkı bir armadilloya benzeyen bu çöl evi de Joshua Tree Milli Parkı'nda bulunuyor. Mimar Ken Kellogg tarafından tasarlanan yapının üst kısmı, sert rüzgarlara ve çöl sıcağına karşı bir kalkan olarak düşünülmüş.

13. Sırça Çiftlik, Hollanda

Şehre yeni bir bina yapıldığında, şehrin tarihi dokusunu bozuyor diye çok kızarız. Bu durumu kotarmak için Hollandalı mimarlar yeni yaptıkları ofise tarihi bir görünüm katmak için böyle bir yola başvurmuşlar.

14. Lookout, İskoçya

Lookout'u hayata geçirenler Strathclyde Üniversitesi'nde Mimarlık okuyan Angus Ritchie ve Daniel Tyler. Üç kişilik bu yapı, İskoçya'da Trossach Milli Parkı'nda bulunuyor.

15. Tepeciğin içine gizlenmiş ev, Amerika Birleşik Devletleri

Bu ev 1975 yılında mimar William Morgan tarafından, Atlantik Plajı'nda dizayn edilip, inşa edildi.

16. Sera ev, Japonya

Seraların sadece meyve ve sebzeler için olduğunu kim söylemiş? Dışarıdan bir sera gibi duran bu yapı, aslında çok güzel bir ev. Mimarıysa Hiroshi Iguchi.

17. The Pierre, Amerika Birleşik Devletleri

Arkadan bakıldığında görülmesi olanaksız. Etrafını saran büyük bir kaya ve yeşillikler sayesinde iyi kamufle olmuş.

18. Dağın altında otantik bir ev, Amerika Birleşik Devletleri

Değişik görünüşüyle Peri Bacaları'ndaki evleri hatırlatan bu yapılar Utah'da bulunuyor. Bulundukları yerler ise kızıl kaya mağaraları olarak adlandırılıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir