Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadın ve Erkek Bakış Açısına Göre İdeal Seksi Vücut Nasıl Olmalı?

 > -
Abone ol

Güzellik görenin gözündedir derler. Görünüşe göre kadınlar ve erkekler bu konuya farklı açılardan bakıyorlar. İngiltere'de bir kadın iç çamaşırı şirketi olan Bluebella, 1.000 kadın ve erkeğe anket yaptı. Bu ankete göre iki cinsiyetten de hangi ünlülerin ideal fiziksel özellikleri olduğunu ölçtüler. Sonra Frankenstein canavarı gibi, her bir ünlüden belirli parçaları fotoşoplayıp mükemmel vücudu ortaya çıkarmaya çalıştılar. Sonuç ise kadınların ve erkeklerin ideal kadın vücuduna bakış açılarının oldukça farklı olduğunu gösterdi. Fakat iki grubun da erkek vücudundaki ideallik anlayışı hemen hemen birbirine benziyordu. Ankete göre kadınlar diğer kadınları formda ve sıkı yapıda tercih etmişler örnek olarak Jennifer Anniston, Gwyneth Paltrow ve Emma Watson gibi ince aktrisleri vermişler. Öte yandan erkekler ise mükemmel vücudu tanımlarken Kim Kardashian ve model Kelly Brook gibi büyük kıvrımlara sahip ünlüleri tercih etmişler.

Kaynak: http://mic.com/articles/87609/what-the-p...

Kadın ve erkeklerin aklındaki mükemmel erkek vücudu birbirine daha çok yakın. Futbol yıldızı David Beckham iki resimde de farklı vücut parçalarıyla belirleyici olmuş (Kadınlar için bacak; erkekler için yüz). Ayrıca Brad Pitt de iki resimde bulunmuş (kadınlar için bicepsleri, erkekler için yer yer sarı saçları). Genel olarak erkekler büyük vücut yapısını mükemmel olarak kabul etmiş.

'' İlginçtir ki, bu vücut parçalarının toplamı, mükemmellik algısıyla eşleşmiyor.'' diyen Bluebella kurucusu Emily Bendell, ayrıca '' Ne kadınlar ne de erkekler, 1.80 boyunca incecik modelleri ya da keskin vücut hatlarına sahip olan süper bakımlı erkekleri tercih etmemişler. Bu kadar çok yaş ve şekil görmek gerçekten güzel.'' Ama Bendell'in bu fotoğrafların bize vücudumuza güven vermesi gerektiği duygusu tamamen gerçeklikten uzak. Sizin çekici bulduğunuz her bir ünlüden oluşan bu fotoğrafların hiç bir önemi yok. Bunlar kadınlar için çekici olan aktrisler ve modeller; erkekler için çekici olan aktörler ve atletlerin fotoğrafları. Eğer Beckham sözlükteki mükemmel erkek tanımına uymuyorsa biz bu tanımın kim olduğunu bilmiyoruz. Ayrıca bu bileşimin özellikleri tek bir ırka ait değil. Bütün bu sonuçlarla birlikte ünlüleri parçalara ayırıp birleştirmek mantıklı değil. Kadınlar ve erkekler vücutlarıyla çok uğraşıyorlar. Halkın güzellik algısı medya standartlarıyla etkileniyor. Yapılan araştırmaya göre genç kızların %69'u magazin modellerinden etkileniyor. Buna ihtiyaç yok.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
btttttllllllllllll

göbeksiz erkekmi olur lan :D

nisa-kaynar

hangi kadın cara'nın yüzünü seksi buluyomuş bana bi söylesin. hiç de güzel değil valla.

ahunaz

göbekli olmasın yeter)))))))) bide gülüşü güzel olsun her türlü gideri vardır zaten)))) göbek oldumu Bret Pit olsa yanaşmam))))

tahirseymen

Frank Lampard bacaklarını okuyunca koptum. Eee adamlar haklı, o backlarla topa nası vurulur dimi... :D:D

gonulyildiz

olay kum saatiymiş bir yazıda bunu okumuştum .. yapılan araştırmaya göre erkekler dümdüz kızlardan değil kum saati şeklinde kıvrımlı kızlardan hoşlanıyorlarmış .. bel ince kalça geniş .. atalarımızın da dediği gibi yemeğin salçalısı kadının kalçalısı.. ama bana sorarsanız herkesin zevki farklı olacağından her topal satıcının bir kör alıcısı vardır daha manidar ve gerçekçi olacaktır

tahirseymen

Evet olay o. Artık çoğu kız spor salonlarına sadece incelmek için değil, squat ve benzeri hareketlerle kalçayı belirginleştirmek için gidiyor.

Görüş Bildir