Görüş Bildir
Haberler
iTunes U Güncellemesi Duyuruldu

iTunes U Güncellemesi Duyuruldu

Onedio Medya
02.07.2014 - 18:28 Son Güncelleme: 02.07.2014 - 19:31

İtunes U Güncellemesi Duyuruldu!

Apple, iTunes U güncellemesini duyurdu. Yeni güncellemenin getirdiği özellikler şöyle...

Apple , eğitimcilerin ve öğrencilerin iPad'de eğitim içerikleri oluşturmalarını ve kullanmalarını sağlayacak yeni araçlar getiren yeni iTunes U güncellemelerini duyurdu. , ücretsiz iTunes U uygulamasını kullanan öğretmenler tüm ders içeriklerini ilk kez doğrudan iPad'de oluşturabilecek, düzenleyebilecek ve yönetebilecekler. Öğrenciler de, doğrudan iPad'lerinden sınıf tartışmaları başlatabilme ve soru sorabilme gibi özellikler sayesinde birlikte çalışmanın yeni yollarını keşfedecekler.

iTunes U'daki yeni uygulama içi güncellemeler, öğretmenlerin iPad'de tam ders oluşturabilmesini ve iWork , iBooks Author veya iPad için hazırlanmış 75.000'in üzerinde eğitim uygulamasının herhangi birinden doğrudan zengin içerikler ve eğitim malzemeleri ekleyebilmesini sağlıyor. Öğretmenler iPad'deki yerleşik kamerayı kullanarak, hazırladıkları derslere gerçek dünyadan örnekler eklemek için fotoğraf ve video çekebilirler. Böylece ilgili içerikleri tüm öğrencilerine anında ulaştırabilirler.

iPad kullanan ve özel iTunes U derslerine kaydolan öğrenciler artık sınıf arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle tam bir işbirliği içinde çalışmak için gerekli her şeye sahipler. iTunes U'daki Tartışmalar özelliğiyle, öğrenciler sınıf tartışmalarını otomatik olarak izleyebilir ve yeni konulardaki sohbetlere katılabilir veya yeni konular başlatıldığında veya yazışmalara yeni yanıtlar eklendiğinde anında bildirim almayı etkinleştirebilir. Öğretmenler de forumlara katılabilir ve tartışmaları yöneterek konu dışı mesajları veya yanıtları silebilir.

Eğitimciler 69 ülkede iTunes U dersleri oluşturabiliyor ve iTunes U uygulaması aracılığıyla derslerine ve eğitim içeriklerine 155 ülkede ulaşılmasını sağlayabiliyorlar. iTunes Store'da bulunan binlerce farklı iTunes U eğitim malzemesine ek olarak, App Store'da özel olarak iPad için tasarlanmış 500.000'in üzerinde uygulama bulunuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/itunes-u...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın