Görüş Bildir
Haberler
İspanyol Kulübünden Alkış Alan Hareket

İspanyol Kulübünden Alkış Alan Hareket

Fatih
22.11.2014 - 18:04

La Liga Kulübünden Alkışlanacak Hareket

La Liga kulübü Rayo Vallecano, 50 yıldır yaşadığı evini kaybeden ipotek mağduru 85 yaşındaki kadına yardım eli uzattı.

İspanya'da yaşanan ekonomik krizin olumsuz sonuçlarından ipotek mağduriyetine bir yenisi eklenirken, banka borcu yüzünden evinden çıkartılan Carmen Martinez Ayuso adlı yaşlı kadına Royal Vallecano kulübü sahip çıktı.

Yaşlı kadının, bankadan kredi alan oğlunun borcunu ödeyememesi üzerine, ipotek gösterilen 50 yıllık evinden gözyaşları içinde ayrılmasının medyaya yansıması, La Liga kulübünü harekete geçirdi.

Ayuso'nun oturduğu mahallenin takımı Rayo Vallecano'nun teknik direktörü Paco Jemez, düzenlediği basın toplantısında, 'Bu tip olayların çok fazla olduğunu biliyorum. Bir aile için en kötü şey evini kaybetmektir. Her anne gibi o kadın da hiç düşünmeden evini oğlu için teminat göstermiş' dedi.

Böyle bir duruma duyarsız kalamayacaklarını vurgulayan Jemez, 'Ben, teknik kadro, futbolcular, herkes bu kadına yardım edeceğiz. Kendi elimizden geldiği kadar bu kadına el uzatıp, onurlu yaşamasını ve kendisini yalnız hissetmemesini sağlayacağız' diye konuştu.

Jemez, yaşlı kadına ve ailesine de 'Endişelenmeyin. Elimizden gelen desteği size vereceğiz' diye seslenerek, yapacakları yardımla ilgili gelecek hafta kulüp olarak basın toplantısı düzenleyeceklerini kaydetti.

İspanyol teknik adam, 'İspanya'da evini kaybeden tüm ipotek mağdurlarına yardım etmek isterim ama bu imkansız. Yine de Carmen'e bir yardım eli uzatmaktan çok gurur duyuyorum' ifadelerini kullandı.

Lig Tv

Kaynak: http://www.ligtv.com.tr/haber/la-liga...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın