Kralın Kızı Yolsuzluk Soruşturmasında İfade Verecek

 > -

İspanya Kralının Kızı Yolsuzluk Soruşturmasında İfade Verecek

İspanya tarihinde ilk kez Kraliyet ailesinin bir üyesi yolsuzluk nedeniyle ifade verecek. Para aklama ve vergi kaçırmakla suçlanan Kral Juan Carlos'un küçük kızı Prenses Cristina, 8 Şubat'ta Mayorka Mahkemesinde ifade verecek. Prenses Cristina'nın ifadesini takip etmek için 90 medya kuruluşu ve 300 gazeteci akredite oldu.

İspanya tarihinde ilk kez Kraliyet Ailesi'nin bir üyesinin yolsuzlukla ilgili bir soruşturmada sanık olarak mahkemeye ifade vermeye gidecek olması, medya şovuna dönüştü.

Para aklama ve vergi kaçırma ile suçlanan Kral Juan Carlos'un küçük kızı Prenses Cristina'nın 8 Şubat Cumartesi günü Mayorka mahkemesinde soruşturmayı yürüten yargıç Jose Castro'ya ifade vermeye gitmesini izlemek için ulusal ve uluslararası 90 medya kuruluşundan 300 gazeteci akredite oldu.

Uzun tartışmalardan sonra güvenlik gerekçesiyle mahkeme binasının önüne kadar arabayla gelmesine izin verilen Prenses Cristina'ya eşlik edecek olan avukatı Miquel Roca, basının yoğun ilgisi hakkında "Hiçbir şekilde bizi sinirlendirmez. Gerekli açıklama ne ise yapılacaktır" dedi.

Avukat Roca her şeye rağmen, Prenes Cristina'nın mahkemeye nasıl geleceği hakkında bilgi vermedi. Zira, mahkeme tarafından arabayla bina önüne kadar gelişine izin verilse de Prenses Cristina'nın normalde kapalı olan yolu kullanmayıp, normal bir vatandaş görünümü vermek için, aynı soruşturma çerçevesinde 2012 Şubat ayında ifade vermeye gelen eşi Palma Dükü İnaki Urdangarin gibi yürüyerek binaya girme olasılığı bulunuyor. Urdangarin'in ifade vermeye gidişini, 60 medya kuruluşundan 200 gazeteci izlemişti.

CNN Türk

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir