Görüş Bildir

İşçilere İşkence: Kar Erisin Diye 1.5 Saat Yürüttüler

Anasayfa > Gündem

Futbol sahasındaki karları temizlemek için geçici işçileri 1.5 saat kar üstünde yürüttüler. Normal ayakkabı ve giysilerle yürümek zorunda kalan bazı kadın işçiler ağladı.

Kışlık ayakkabısı olmayan işçiler soğuktan ağladı

Kışlık ayakkabısı olmayan işçiler soğuktan ağladı
Kışlık ayakkabısı olmayan işçiler soğuktan ağladı

Rize’nin Pazar ilçesinde, Kaymakamlık bünyesinde geçici süre ile çalışan 50 kadar kadın ve erkek işçi, futbol sahasındaki kar kitlesinin temizlenmesi için 1.5 saat boyunca zeminde yürütüldü. Soğuk ve yağışlı havada, karla kaplı zeminde normal ayakkabı ve giysilerle yürümek zorunda kalan bazı kadın işçiler ağladı. 

Saha zeminindeki kar kitlesinin temizlenmesi için işçileri kendisinin görevlendirdiğini ifade eden Kaymakam Selçuk Aslan ise, 'Ancak işçilerin kar üstünde yürütülmesi doğru ve insancıl bir uygulama değil. Bu yöntemi uygulatan cezasını ödeyecek' dedi. Pazar ilçesinde Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait sentetik çimle kaplı futbol sahasında veteranlar ligi için Pazar günü yapılacak karşılaşmalar nedeniyle zeminin kardan temizlenmesi için Kaymakamlık çalışma başlattı. Ancak saha temizliği için uygun iş makinesi bulunamadığından, İŞKUR bünyesinde 6 ay geçici süreyle işe alınan işçiler sahanın temizliği ile görevlendirildi.

İşkenceyi vatandaşlar görüntüledi

Stada gelen kadın erkek yaklaşık 50 işçi, futbol sahasının zemininin temizlenmesi için ilginç bir yöntemle çalıştırıldı. Soğuk ve yağmur altında, karla kaplı çimlerin üzerinde 1.5 saat boyunca dolaştırıldı. Kışlık ayakkabısı olmayan çok sayıda işçinin ayakları ıslandı, bazıları da soğuktan etkilendi. Çevreden olaya tanık olan vatandaşlar işçilerin stadyumda dolaştırılmasını şaşkınlıkla izleyerek görüntüleri kayda aldı. Yaşadıklarından etkilenen bazı kadın işçilerin ağladığı bildirildi. Geçici işçilerin yürütülmesine rağmen sahadaki kar kütlesi temizlenmedi.

Kaymakam: 'Bu yöntemi uygulatan cezasını ödeyecek'

Kaymakam: 'Bu yöntemi uygulatan cezasını ödeyecek'

Pazar KaymakamI Selçuk Aslan, karla kaplı sahanın zeminin temizlenmesi için işçilerin çalıştırılması talimatını kendisinin verdiğini belirterek, 'İşçilerin futbol sahası zemininde yürütülmesi olayı bana da intikal etti. Böyle bir yöntem talimatını ben vermedim. Bu doğru ve insancıl bir yöntem değil. Böyle bir talimat vermem de mümkün değil. Olayla ilgili inceleme başlattım. Oradaki görevlilerin böyle bir uygulama yaptırdığından bahsediliyor. Bu yöntemi uygulatan kimse bunun cezasını ödeyecek' dedi.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
190
112
70
6
4
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sek...

Demiyim demiyim diyorum da bu Rizelilerden neden böyle akılcı!!! fikirler çıkıyor hep...

ken takabayashi

Herkes hak ettigi gibi verdin oyu aldin hizmetini iste.

Furkan Meraklı

Rizede malum parti %76 oy almıştı. Böyle bir olayın nerede yaşanmasını bekliyordunuz ki :)