Görüş Bildir
Haberler
iPhone 6, 8 MP Kameraya Sahip Olacak

iPhone 6, 8 MP Kameraya Sahip Olacak

Caner
14.01.2014 - 22:35

İphone 6, 8 Mp Kameraya Sahip Olacak

Çinli kaynakların iddiasına göre, iPhone 6 , 8 megapiksel kameraya sahip olacak.

Asyalı kaynaklardan gelen bilgiler, yeni iPhone’un 8 MP kameraya sahip olacağını öne sürdü. Ayrıca, Apple ’ın optik görüntü dengeleyicisi (OIS) teknolojisinin yeni telefonda güçleneceğini iddia edildi.

China Post gazetesinin finansal hizmetler sunan Nomura Securities firmasındaki kaynaklardan elde etiği bilgiler, Apple’a kamera modülü tedarik eden Largan Precision’ın tahminleriyle de uyuşuyor.

Largan, iPhone 6’nın beklendiği gibi 16 megapiksel kameraya sahip olmayacağını öne sürmüş, analistlerin, görüntünün büyütülmesinden çok, görüntü kalitesinin geliştirilmesini beklediklerini ifade etmişti.

Digital Trends sitesi de, ‘megapiksel oranının artmasıyla görüntü kalitesinin arttığına yönelik yanlış anlayışın iPhone 6 ile bozulacağını’ belirtti.

Kısaca, yeni iPhone’u bekleyeceğimiz aylar boyunca sürecek iddialar kamera üzerinden başlamış oldu.

Kaynak: http://www.mynet.com/teknoloji/iphone...
İçeriğin Devamı Aşağıda

iPhone 6'Yı Mayıs'ta Bekleyenlere Kötü Haber

Apple’ın iPhone 6’da kullanacağı Touch ID sensörlerinin üretimine, 2014’ün ikinci çeyreğinde başlanacağı bildirildi. Buna göre, yeni iPhone en erken Temmuz ayında piyasaya çıkabilecek.

Bilişim teknolojisi gazetesi Digitimes, adını vermediği kaynaklardan alıntı yaparak hazırladığı haberinde, Apple’ın, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) isimli çip imalatçısı firmayla yeni bir anlaşma imzaladığını belirtti. Anlaşmaya göre, Apple’ın parmak izi okuyucu teknolojisi Touch ID sensörlerinin yeni nesil iPhone’lar için üretimine, bu yılın ikinci çeyreğinde başlanacak.

Bu durumda, iPhone 6’nın Mayıs ayında çıkacağı söylentileri gerçeklik payını kaybediyor. Touch ID sensörlerin 2014’ün ikinci çeyreğinde üretimine başlanması, yeni nesil iPhone’un en erken Temmuz ayında piyasaya çıkacağına işaret ediyor. Zamanlamaya bakıldığında, yeni iPhone’ları genelde Temmuz, Eylül ve Ekim aylarında piyasaya süren Apple’ın yine aynı dönemleri tercih ettiği görülüyor.

iPhone 5s’lerde de kullanılan teknoloji, son iPhone’un Eylül ayında piyasaya sürülmesinin ardından tedarik sıkıntıları yaşanmasının nedeni olarak gösterilmişti. Apple’ın, Touch ID sensörlerinin üretimini daha erken ve daha büyük bir fabrikada başlatarak, iPhone 6’nın da piyasaya sürülmesi sonrasında aynı sıkıntının yaşanmasının önüne geçmeyi planladığı ifade ediliyor.

İHA

Kaynak: http://www.iha.com.tr/iphone-6-bekley...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0