Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

TRT, İftar Saatine Denk Gelen Maçı Yayınlamayacak

 > 
207PAYLAŞIM

İftarda Dünya Kupası Maçı Yok

Brezilya'da 12 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Kupası'nda oynanacak maçların yayın haklarını elinde bulunduran TRT, iftar saatine denk gelen maçları yayınlamayacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Meclis'e, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik bir soru önergesi sundu. Önergede, “TRT, yayın haklarını satın aldığı 2014 FİFA Dünya Kupası yayınlarını, Acun llıcalı’nın satın aldığı TV8 kanalı ile dönüşümlü yayınlayacağı doğru mudur? 2014 FİFA Dünya Kupası’nda oynanacak karşılaşmaların kaç tanesi Acun llıcalı’nın sahibi olduğu TV 8 kanalında yayınlanacaktır? TRT, 2014 FİFA Dünya Kupası yayınlarının dönüşümlü olarak başka bir TV kanalından yayınlanması için ihale düzenlemiş midir? 2014 FİFA Dünya Kupası’nın TRT tarafından garanti altına alınan Reklam Gelirleri toplam tutarı ne kadardır? 12 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında Brezilya’da oynanacak maçların Ramazan Ayına ve iftar saatlerine denk gelmesi nedeniyle Acun llıcalı’nın yaptığı teklif sonucu TRT yönetimi 2014 Dünya Kupası’nın TV 8 ile dönüşümlü yayınlanması kararı aldıysa o halde TRT geçmiş dönemlerde olduğu gibi neden TRT Haber, TRT3, TRT 6, TRT Avaz, TRT Türk, TRT HD kanallarından yayınlanmalarını tercih etmemiştir?” sorularına yer verildi.

Tanrıkulu'nun sorularını Başbakan Erdoğan adına, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yanıtladı. Arınç, “Saatleri çakışan ve TRT-1 Kanalının iftar programı nedeniyle aynı zaman dilimine rastlayan karşılaşmalar her halükarda TRT ekranlarında canlı yayınlanamayacağından, yayınlanamayacak bu maçlara yönelik gelir çalışmaları yapılmakla birlikte, hali hazırda Kurum tarafından imzalanmış bir sözleşme bulunmamaktadır” dedi.

Fanatik

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir