Görüş Bildir
Haberler
Hollywood İkonları Açık Artırmada

Hollywood İkonları Açık Artırmada

Ulaş
06.06.2014 - 00:38

Hollywood İkonları Açık Artırmada

Dünyanın en büyük sanat galerilerinden biri olan Christie’s, Hollywood’un ikonlaşmış yıldızlarının fotoğraflarını açık artırma ile satışa çıkardı.

Christie’s bu yaza yılın en çok konuşulacak açık artırmalarından biri ile girmeye hazırlanıyor. Modern sanatın en büyük pazarlarından birini elinde tutan dünyanın sayılı müzayede evlerinden Christie’s, ‘yıldız’ fotoğrafları çeken ‘yıldız’ fotoğrafçılardan hazırladığı bir seçki ile ‘Hollywood Icons’ müzayedesini başlattı.

İnternet üzerinden 11 Haziran 2014’e kadar devam edecek olan müzayedede başlangıcından bugüne Hollywood yıldızlarının, kültleşmiş fotoğrafları açık artırma ile satışa çıkıyor. Bugüne dek yalnızca ‘online’ olarak internet üzerinden görülmüş olan fotoğraflara yer verilen müzayedede, Hollywood’un altın çağından modern zamanlarına yıldızların fotoğrafları alıcılarını bekliyor. Açılış fiyatı 600 Sterlin olarak belirlenen fotoğrafların orijinalleri açık artırma ile satılacak ve yaklaşık bir kısmının 15 bin Sterlin’e kadar alıcı bulması bekleniyor.

Aralarında Angeline Jolie, Leonardo Di Caprio, Serge Gainsbourg-Jane Birkin ve Marilyn Monroe’nun da bulunduğu Holywood yıldızlarının, akıllarda yer etmiş fotoğrafları aynı zamanda 20. yüzyıla damgasını vurmuş insanların portreleri olma özelliğine de sahip.

Müzayedede, ‘Je t’aime... moi non plus’ şarkısı ve fırtınalı beraberlikleri ile tanınan Serge Gainsbourg ve Jane Birkin ikilisinin birbirlerine sarılmış fotoğrafının yanı sıra, Demi Moore’un duayen fotoğrafçı Annie Lebovitz tarafından çekilmiş fotoğrafları da yer alıyor. Açık artırma ile fotoğrafları satılacak fotoğrafçılar arasında Terry O’Neill, David Bailey ve Irving Penn de bulunuyor.

  • Al Jazeera
Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/hol...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0