Görüş Bildir
Haberler
Hırsız Sanılan Çocuk Masum Çıktı

Hırsız Sanılan Çocuk Masum Çıktı

İsmail Yılmaz
05.08.2014 - 01:37 Son Güncelleme: 05.08.2014 - 01:43

Kelepçelenen Çocuğun Hırsız Olmadığı Karakolda Ortaya Çıktı

ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde bir kadının cüzdanındaki bin 200 lirayı çaldığı iddiasıyla çevredekiler tarafından yakalanan 13 yaşındaki çocuk, gözyaşları içinde hırsızlık yapmadığını söyledi.

Çocuk, kelepçe takılarak karakola götürüldü. Ancak karakolda, kadının parayı cüzdanının başka bir bölümüne koyduğu ortaya çıktı.

Olay, ilçenin işlek caddelerinden Devrim Bulvarı'nda meydana geldi. Adı açıklanmayan kadın, cadde üzerinde alışveriş yaptığı mağazadan çıktığında cüzdanını içeride unuttuğunu fark etti. Geri dönüp cüzdanını alıp dışarıya çıkan ve içinde para olmadığını gören kadın, bu sırada bir çocuğun da koştuğunu görünce, panik içinde parasının çalındığını söyledi. Çevredekiler koşan çocuğun peşine düştü. Kısa süren kovalamacadan sonra çocuk, 250 metre ileride sığındığı özel poliklinik içinde yakalandı.

Vatandaşların kaçmaması için yere oturttuğu çocuk, 'Ağabey ben yapmadım. Durun Allah aşkınıza, ne yapıyorsunuz küçücük çocuğa?' diyerek, parayı çalmadığını ileri sürdü. Bu sırada gelen polisler, çocuk ve kadını poliklinikte bir odaya götürerek yüzleştirdi. Polislere, 'Siz beni tanıyorsunuz. Annem ölsün ki ben yapmadım' diyerken gözyaşlarına boğulan çocuk, kadına da parasını çalmadığı konusunda ikna etmeye çalıştı.

Kadın ise 'Söyle o zaman kim yaptı? Benim eşim o paraları nasıl kazanıyor biliyor musun sen? Şu anda yurt dışında, Katar'da çalışıyor. Duyarsa beni ne yapar?' diye konuştu.

Kelepçe takılan çocuk, kadın ile birlikte ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Ancak kadın karakolda, çalındığını iddia ettiği bin 200 lirayı cüzdanın başka bir bölümünde buldu. Bunun üzerine çocuk serbest bırakılırken, ailesinin kadından şikayetçi olacağı ileri sürüldü.

Zonguldak, DHA

Kaynak: http://www.dha.com.tr/kelepcelenen-co...
İçeriğin Devamı Aşağıda

Hırsız Sanılan Çocuk Masum Çıktı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın