Her Bayramda Adeta Bir Gelenek Gibi Yaşanıp Kaos Yaratan Durumlar

12bPAYLAŞIM

Bayramlaşmanın bizim kültürümüzde yeri ayrıdır. Uzun zamandır birbirini görmeyen insanların birbirini görmesini sağlar. Biraz mecburiyet, biraz da vefa vardır işin içinde. Bu bayramlaşmalar esnasında ise kaosların yaşanması kaçınılmazdır. Kimsenin düşmek istemediği bu durumları bayramda en az bir kere yaşayanlar el kaldırsın!

1. Kargalar kahvaltısını etmeden kapıyı çalan misafirler yüzünden eliniz ayağınıza dolaşır. Saç baş birbirine girmiş halde kapıyı açarsınız.

"Siz geçin, ben bi içeri gidip geliyorum."

2. Bayramlaşmaya gidilen evde istenmeyen kişilerle karşılaşmak bu kaosun olmazsa olmazıdır. Kalkıp gitsen ev sahibine ayıp, gidemezsen kendine yazık.

"Onlar bize geçen bayram gelmedi Akif, selam verme şunlara"

3. Tam kapıdan içeri girerken cart diye kaçan ince çorap, nice gelini kaynanasına karşı mağlup eder.

"Aferin Necla aferin!!!"

4. Evden çıkarken hiçbir şekilde kendini belli etmeyen yırtık çorap, tam misafirlere "Merhabaaa" derken piste çıkar.

"Selami, baş parmağının da bayramı kutlu olsun keh keh keh"

5. Sağ baştan başlayan ve sonu gelmeyen "Siz nasılsınız?"lar karşı atakla "Çok şükür, siz nasılsınız?" şeklinde sonsuza kadar devam eder.

"Turu bitirenler kenara çekilsin, ortalık karıştı"

6. Kimle tokalaşıp kimle öpüşeceğini bilemezsin o karışıklıkta. Hızlı hamleler bazen anlık aşk öpüşmesine dönüverir.

"Enişte sence de biraz hızlı gitmiyor muyuz? Aylayla evliyim ben"

7. Kolonya dökme zamanlaması çok önemlidir. Misafire hemen kolonya vermek biraz ayıptır; zamanlamayı ayarlayamazsanız evdeki bireylerden kaş göz yersiniz.

"Kızım döksene şu kolonyayı kızıımmmmmmm!!!!!"

8. Çeşit çeşit çikolatanın içinden hangisini seçeceğini bilemeyen bireyin karşısında yaklaşık 3 dakika bekleme süresi geçer.

"Ay nolur bi tane daha alın, bitsin bu çile"

9. Bayramlaşmaya gelen misafirlere kahve yapma düşüncesi insanı ikileme düşürür. İçerlerse daha çok otururlar, içmezlerse arkadan konuşabilirler.

"Yenge çay var, dökeyim mi bi bardak daha?"

10. İnsanın ruhunu bedeninden ayıran bayram temizliği sırasında gözden kaçan ufak bir toz kütlesi, sadece misafirler gelince ortaya çıkar.

"Kız o kadar da sildim buraları... Ay valla şey oldum şimdi"

11. Özene bezene alınan bayramlık ayakkabıları giymek bir mesele, misafirlikte çıkartmak ayrı meseledir. Yepyeni ayakkabınızı kimsesiz ayakkabılar mezarlığına terk edersiniz bir süre.

"Hoşça kal Müjdat... Yarım saat sonra gelip alacağım seni"

12. Üst üste gelen misafirler yüzünden evdeki çay bardağı yetmez. Birinin çayı bitince hemen bardağı musluğa tutup öbürüne çay koyarsınız.

"Bitti bu galiba, alıyom ben"

13. Sabahın ilk saatlerinde yemeye başlanılan tatlı daha kana karışmadan üstüne bi daha tatlı ikram ederler, ayıp olmasın diye komaya giremezsiniz.

"Çok güzel olmuş elinize sağlık. Ben şu kenarda ölcem müsaadenizle"

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sokaktayurumeyisevmeyenbiradam

güzeldir,güzel takmayın böyle şeyleri

veli-durak

Şeker ikram edilir, kasenin içinde en kalitelisinden en ucuz sadesine kadar şeker olur.Fındıklı çikolatalı alsam açgözlülük yapıyor gibi olursun mecburen en sade şekeri alırsın :))

alwrich

Fotoğraflara baktım içim daraldı. Hâlâ böyle gidip gelen var mı ben şahsen gitmiyorum ki gelmesinler. Ailem uzaktadır diğerleri de hiç isim olmaz büyük ihtimalle tatilde olurum. Değmiyor inanin değmiyor.

birkullanici99

bide bekarsanız her misafirlikte veya gelenlerde annenize sürekli ‘evlenmiyomu bu senin kız..’ ‘ay bizim mücellanın bir oğlu var..’ gibi söylemlerin hepsinin size dönmesi kaçınılmaz son. Allahım sabır ver.

keapenn

Annemin adının Mücella olması ve erkek olmam dışında bir "Nası ya?"lık bir durum yok.

smaban

o kadar temizlik yapılıp kimsenin gelmemesi...

muhammet-ozturk14

Ben sana gelirim adres ver.

emqeozturk

2578 kere söylüyorum anneme dinlemiyor. girme bu kadar gerek yok. gelseler bile tatlı yiyip kalkacaklar. gelen kişi koltuğun en ücra köşesindeki tozu görüp bizi yargılamıyor zaten. aaa burası pis kalmış :D yine de dip bucak giriyor :D

Görüş Bildir