Hayatında Bir Kez Karşılaşanların Bile Hak Vereceği "Berktuğ" Tipine Dair 17 Gerçek

-
3 dakikada okuyabilirsiniz
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.

Herkesin hayatında en az bir kere denk geldiği bir Berktuğ vardır. İster yakın olsun, ister uzak fark etmez. Sabrımızın en derin noktalarında gezen bu adam adeta bir hayat trollüdür. Onun kolay ve bomboş dünyasında yaşadığı heyecanlar, sizin ödenmiş SGK primleriniz kadar dolu ya da okuldaki derslerinizin toplam başarı notu kadar yüksek değildir. O kimselere benzemez. Ve lütfen dikkat edin, kafanızı çevirdiğiniz yerde günde en az 3 tane Berktuğ görürsünüz...

1. İşe güce zerre kafası basmadığı için takım elbise giydiği gün babasının ofisine gider, fotoğrafını çektirip "Çalışırken..." diye not düşer.

2. Saatini ve arabasını gözümüzün içine sokmak için yanıp tutuşur. Bunları icat eden adamlar bile zamanında bu kadar hava atmamıştır.

3. Sürahilerce Mojito içer, ağzına da tövbe başka bir şey koymaz. Bir Kübalıdan daha fazla Kübalı gibi isteklidir bu konuda

4. Tarlanın ortası olsa bile arabasını kendi park etmez, mutlaka vale hizmeti kullanır. Tır girecek yere yanaşmaz, yolun ortasına arabayı koyar gider.

5. Göğüs nahiyesinde mutlaka anlamsız bir dövmesi vardır; hatta bunun için gidip spor salonunda vücut çalışır, uçan balon gibi şişer.

6. Candy crush, bilmemne oynayarak vakit kaybetmez; mutlak suretle poker oynar, black jack oynar. En fazla düşünmek zorunda kaldığı an budur.

7. Kafasını asla yazım kuralları gibi şeylerle meşgul etmediği için ağzına kürekle vurmak istenecek kadar imla hatası yapar

8. Gece kulübünde ismine kiralanmış locası vardır, kati suretle bistroda oturmaz ve 4 kişilik ailenin aylık masrafı kadar şişe açtırır.

9. Arkadaşlarıyla gerizekalı şakalar yapmak en büyük eğlencesidir. Çok değişik bir mizah anlayışı olduğu için siz onun kadar eğlenemezsiniz.

10. Yurt dışında gezmelere doyamaz. Favori mekanı olan Amsterdam'da türlü çılgınlıklar yaptığını iddia eden sohbetleri her masada açmaktan bıkmaz.

11. "Malın önde gideniyim" diyemediği için "Bağlanma problemim var" der; insanın 3 metre çamaşır ipiyle bulunduğu yere bağlayası gelir

12. Loafer ayakkabı ve omza bağlanan kazak bir Berktuğ üniformasıdır; cerrahi müdahale olmadan o kıyafetleri çıkartması mümkün sayılmaz

13. Selfie çubuğu onun bir organı gibi olmuştur, yokluğunda yemeden içmeden kesilir ve ölecek gibi olur

14. Pazar günleri de iç organlarını belli eden gri eşofmanı ve gold renkli cep telefonu olmadan bakkaldan ekmek bile alamaz

15. Arkadaşlarıyla kendisinin toplam zeka yaşı, bir ilkokul öğrencisinin hayat bilgisi dersini çözmeye bile yetmez.

16. Havalar 10 derece ısınır ısınmaz Çeşme'ye göç eder, otelin tuvaletinden bile Swarm'da check in yapmayı ihmal etmez

17. Hepimiz elden ayaktan düşeriz, Berktuğ'a bir şey olmaz. Zehir gibi kafalarla hayatımızın büyük bölümünü para kazanmak için geçiririz, bir Berktuğ jelibon gibi beyniyle sonsuza kadar mutlu yaşar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sifirsfir-yedi

biraz zenginin malı züğürdün çenesini yorar içeriği olumş, adamın parası var savuruyor sanane mk

firat-aslan6

bertuğ yumuşak arkadaş haberi yapanın kuyruğuna mı basmış ne.

okisi

editörde aldanmış bir berktuğa belli

kymelria

BERTUĞun biri editörün canını fena yakmış.KUYRUK ACISI mı var editör kardeş

asli.unsal2

Kıskanmayın olum. Gönlünüz zengin olsun :D

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

SGKcep telefonu
Görüş Bildir