Hayatı Sorgulatmasa da Beyninize Tatlı Bir Kıvılcım Gönderip Ufak Bir Aydınlanma Yaşatacak 18 İlginç Bilgi

-

Bu bilgileri öğrendikten sonra hayatınızda köklü değişiklikler olmayabilir ama ufak çaplı bir aydınlanma yaşayacağınız kesin. Sonuçta bilgi bilgidir, öyle değil mi? Hazırsanız, başlayalım.

1. Hamile bir kadın, kanunlar gereği İngiltere'de istediği her yere çişini yapabilir. Buna polis memurlarının kullandığı kasklar da dahildir.

2. Hoşlandığınız kişiyi gördüğünüz an karnınızda kelebekler uçuşmasının asıl sebebi gerçek aşk yüzünden değil, yaşadığınız stres sebebiyle adrenalin seviyenizin artmasıdır.

3. Tokalaşma eylemi, karşıdaki insanın silahlı olup olmadığını öğrenmek için bulunmuştu.

Karşınızdakinin elini sıktığınızda o elinde silah olmadığından emin oluyor ve aşağı yukarı sallayarak, eğer varsa silahın düşmesini sağlıyordunuz.

4. İnsanların baskı altında hafızası çok daha iyi çalışır.

Fazla olmamak koşuluyla, üzerinizde kurulan ufak bir baskı ile herhangi bir konudaki tüm detayları hatırlayabilirsiniz. Ancak fazla stres unutkanlığa sebep olur.

5. Gaz çıkarmak, yüksek kan basıncını düşürmeye yardımcı olur ve sağlığınız için faydalı bir eylemdir.

6. Romantik bir ilişkiye başlamak üzereyseniz, ilk randevunuz için adrenalini bol bir aktivite gerçekleştirin. Bu, karşınızdaki kişinin size aşık olma şansını arttırır.

7. Bir sivrisinek tarafından ısırıldıysanız, kaşıntıyı gidermek için o bölgeye muz kabuğu sürün. Kaşıntı anında geçecektir.

8. IQ'su yüksek kişilerin rüya görme olasılığı daha yüksektir.

9. Kahvaltıyı pas geçmek ve öğün atlamak size kilo aldırır. Vücudunuz aç kaldığını düşünüp bir sonraki öğünde daha yüksek kalorili şeyler yemeye ihtiyaç duyar.

10. Gün içerisinde en az 20 dakikalık kısa bir uyku çekerseniz, hafızanız güçlenir ve yaratıcılığınız artar.

Eğer yaratıcılık gerektiren işlerde çalışıyorsanız, her gün 20 dakikanızı şekerleme yapmaya ayırın.

11. Acılı ve baharatlı bir yemek yedikten sonra aşırı bir yanma hissederseniz, geçirmek için bir kaşık bal ya da toz şeker tüketebilirsiniz.

12. Şu anda Youtube'da bulunan bütün videoları izlemek isterseniz, bugünden itibaren en az 100 yıl daha yaşamanız gerekiyor.

Çünkü videoların hepsini izlemek 100 yılınızı alacaktır.

13. Mavi balinaların gaz çıkarırken suda oluşturduğu baloncuklar, içine bir atın sığabileceği büyüklüktedir.

14. Mavi gözlü insanlar alkole daha dayanıklıdır.

15. İnsan beyni, yeni yüzler oluşturamaz. Eğer rüyanızda tanımadığınız birinin yüzünü gördüyseniz, o kişiyi daha önce bir saniyeliğine bile olsa görmüşsünüz demektir.

16. Eğer bir hamam böceği bir insana temas ederse, anında kaçıp güvenli bir yere saklanır ve kendini temizlemeye çalışır.

17. Yüzüstü uyuduğunuz zaman gördüğünüz rüyalar daha garip, daha korkutucu veya daha seksi olacaktır.

Gördüğünüz rüya, oda sıcaklığına göre de değişkenlik gösterir. Eğer yattığınız oda soğuksa kötü rüya görme olasılığınız artar.

18. Eğer biri tarafından gözetleniyorsanız, bedeniniz bunu anında hissedecektir. Uyurken bile biri gözlerini dikip size bakarsa hemen uyanırsınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pervin-ozkara

canım hamamböceği o kadar haklısın ki.

emineiyi

16. Eğer bir hamam böceği bir insana temas ederse, anında kaçıp güvenli bir yere saklanır ve kendini temizlemeye çalışır. Hamam böceği olduğumu öğrendiğim an :/

nesta

hergün rüya görüyorum nerdeyse son 1 yıldır ama iq ?

cucununannesi

iq'su yuksek kisilerin ruya gorme olasiligi daha fazla demissiniz. eskiden bu tür bir paylasimda "herkes rüya görür sadece hatirlamaz" demistiniz...

veginsane

Orda görülen rüyanın hatırlanması kast edilmiş bence.

melt

Hamam böceği çok haklı

Görüş Bildir