Görüş Bildir

Havai Fişek Fabrikası Patlamasında Ölen İşçinin Yakını: 'Bu Ülkede Parası Olan 3 Gün Hapis Yatıp Çıkmayacak'

Anasayfa > Gündem

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin, aralarında fabrika sahiplerinin de bulunduğu 5'i tutuklu 7 sanığın yargılandığı davanın 15 Mart'a ertelendi. 

Patlamada kardeşini kaybeden bir vatandaşın 'Bu ülkede parası olan 3 gün hapis yatıp çıkmayacak' sözleri ise mahkemeye damgasını vurdu.

Sakarya’nın Hendek ilçesinde, 7 işçinin hayatını kaybettiği, 127 kişinin yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasıyla ilgili açılan davanın ilk duruşması Sakarya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 5’i tutuklu, 7 sanık hakkında 2 yıl 8’er aydan 22 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası istendiği dava 15 Mart'a ertelendi. 

Mahkemenin ilk duruşmasına damgasını vuransa, Adliye önünde toplanan hayatını kaybeden işçilerin yakınlarının isyanı oldu.

'Parası olan üç gün yatıp çıkmayacak'

İşçiler ve hayatını kaybedenlerin yakınlarından adliye önünde açıklama: 'Defalarca uyarılar yapıldı'

İşçiler ve hayatını kaybedenlerin yakınlarından adliye önünde açıklama: 'Defalarca uyarılar yapıldı'

Duruşmayı salonda takip etmek isteyen fabrika işçileri, ölen işçilerin yakınları ve bazı avukatlar sabahın erken saatlerinde adliye binası yakınlarına geldi. Burada toplanan ve ‘Hendek için adalet’ yazılı pankart açan grup, daha sonra adliye binasına yürümek isteyince polis ekipleri tarafından engellendi. 

Adliye binası önüne kadar kontrollü bir şekilde gelen grup, burada basın açıklaması yaptı. Fabrikada paklamada ölen işçilerden Muhammet Seyfi Çanakçı’nın yeğeni Avukat Gülşen Uzuner, sorumluların cezalandırılmasını isteyerek şunları söyledi:

'Bugün buraya ailelerimizle beraber hesap sormaya geldik. Biz sıranın hepimize geleceğini fabrikada çalışan her aile ve her aile yakını olarak biliyorduk. Daha önce defalarca şikayet yapıldı, defalarca patlamalara ilişkin uyarılar yapıldı, hiçbiri dinlenmedi. Biz istiyoruz ki; işçilerin canına kastedenler engellensin. Bu insanlar canlarını nasıl kurtaracaklarını bilemediler. Biz 2 gün boyunca dayımı aradık morglarda, bütün kapıları tek tek açarak. Sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz'

Fabrika işçilerinin yakınlarının adalet çığlığı sosyal medyanın gündemindeydi...

Fabrika işçilerinin yakınlarının adalet çığlığı sosyal medyanın gündemindeydi...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
67
38
17
4
4
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Hepiniz çok zekisiniz

2018 cumhur başkanlığı sakarya hendek seçim sonuçları: %73 ak parti adayı. Biz size bunları seçmeyin, bir gün adalet size de lazım olur derken bizi vatan hai... Devamını Gör

sensizsinema

Ben bu inancı tren kazasında ikiye bölünen çocuğun bile hakkı aranmadığında kaybettim ablacım.

yekanok sıvıstan

Sanıkların ikisi de zenginse hakim istifa eder. Biri zengin diğeri fakirse zengin kazanır. İkisi de fakirse adalet yerini bulur." Çin Atasözü