Görüş Bildir
Haberler
Harley Davidson Elektrikli Motosiklet Üretmeye Hazırlanıyor

Harley Davidson Elektrikli Motosiklet Üretmeye Hazırlanıyor

Ulaş
21.06.2014 - 12:01 Son Güncelleme: 26.04.2022 - 17:41

Harley Davidson Artık Elektrikli

Ünlü Amerikan motosiklet markası Harley Davidson, ilk elektrikli modelinin prototipini tanıttı. LiveWire isimli modelde vites bulunmuyor.

Gürültülü ve sert modelleriyle tanınan dünyaca ünlü motosiklet markası Harley Davidson tamamen elektrikli motosiklet üretmeye hazırlanıyor.

Firmanın henüz prototip aşamasında olan ilk elektrikli motosikleti LiveWire tanıtıldı. 74 beygir gücündeki motosikletin son hızı saatte yaklaşık 150 km. Tam dolu pil ile yaklaşık 200 kilometrelik bir menzili bulunan LiveWire isimli model, seçilmiş bazı Harley tutkunları tarafından test edilmeye başlandı.

Firmayı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği olan güçlü motor sesinin yerini, bilim kurgu filmlerindeki futuristik araçların sesi almış. Islığa benzer bir ses çıkaran yeni motosikletin test sürecinin birkaç yıl sürebileceği açıklandı.

Görünüm olarak sıradan motosikletlere benzeyen model, şık LED farkları ile dikkat çekiyor. LiveWire'de benzinli motosikletlerde olduğu gibi bir şanzıman ve vites mantığı bulunmuyor. Dolasıyla aracın üzerinde vites pedalı yok.

Elektrikli motosiklet ile ilgili bir video da yayınlayan firma LiveWire'ın sesi ile ilgili ipucu da veriyor.

  • Al Jazeera
Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/har...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0